Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (2.10-8.10)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-10-02 08:01 | Zmodyfikowano: 2017-10-02 08:02
A|A|A

fot. Bierutowska Grupa Biegowa/Tomasz Pawlicki

W sobotę 7 października na tradycyjne bieganie po lesie zaprasza Bierutowska Grupa Biegowa. W Stanicy Leśnej w okolicy wsi Karwiniec rozegrany zostanie 3. Bierutowski Bieg Leśny. W tym roku pierwszy raz będzie okazja do pokonania półmaratońskiego dystansu. Odbędzie się również bieg na 10 kilometrów oraz marsz Nordic Walking na 5 kilometrów. Start o godz. 12.00. Zapisy elektroniczne do 3 października, potem ewentualnie w dniu zawodów.

Na przełajowe bieganie we Wrocławiu zapraszają 7 października organizatorzy ogólnopolskiego cyklu City Trail. W kolejnej edycji zmagań uczestnicy rywalizować będą w formule Grand Prix do marca 2017 r. Rywalizacja na 5-kilometrowej trasie odbywać się będzie w Lasku Osobowickim. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy na stronie www.citytrail.pl. Start biegu o godz. 11.00 z boiska w Lesie Osobowickim.

7 października we Wrocławiu - pierwszy Wild Run. 10-kilometrowa trasa prowadzi alejkami wrocławskiego ZOO, na dwóch pętlach po 5 km. Bieg ma charakter charytatywny - celem jest wsparcie akcji ratowania ginących gatunków zwierząt z Afryki. Limit uczestników jest już od dawna wyczerpany. Start biegu o godz. 16.30. Kibice i osoby towarzyszące na teren ogrodu zoologicznego mogą wejść po wykupieniu biletu do ZOO.

Dzika Trzynastka - to bieg, który 7.10 odbędzie się na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach. Do pokonania około 13 kilometrów. Trasa jest trawiasto-szutrowa i prowadzi głównie szlakami turystycznymi Masywu Dzikowca. Start o nietypowej godzinie: 13.13. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tylko drogą elektroniczną.Bystrzyca Górna k. Świdnicy zaprasza w najbliższą sobotę (7.10) na 5. Bieg po Odnowę. W programie: przełajowy bieg główny na dystansie 5 km, imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking. Zapisy elektroniczne lub na miejscu. Start biegu głównego w sobotę o godz. 14.00 ze stadionu w Bystrzycy Górnej.

Rekreacyjny, płaski dystans i brak opłaty startowej. 7 października w Bielawie odbędzie się 6. Memoriał Michała Wojtanowskiego. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie bieg główny na dystansie 2150 metrów. Start w samo południe. Zapisy przyjmowane będą na miejscu zawodów. W programie imprezy także biegi dla dzieci i młodzieży. Miejscem rywalizacji będzie teren Ośrodka Wczasowo-Wypoczynkowego Sudety przy ul. Wysokiej.

W niedzielę 8 października - Świeradów Run. W programie imprezy biegi alpejskie na 10 i 15 kilometrów oraz bieg górski na niespełna 3-kilometrowej trasie. Start rywalizacji w niedzielę o godz. 11.00. przy Dolnej Stacji Kolei Gondolowej SKI-SUN.

W niedzielę na wspólne bieganie zaprasza także Legnica. 8 października rozegrany zostanie tam jubileuszowy 30. Bieg Lwa Legnickiego - czyli Legnica Półmaraton. Uczestnicy pokonają trzy pętle na atestowanej trasie po alejkach Parku Miejskiego. Start półmaratonu o godz. 11.00 z bieżni lekkoatletycznej. Zapisy internetowe do 5 października. Jest możliwość zgłoszenia się w dniu imprezy.

W niedzielę w Wałbrzychu kolejny The Castle Run. To bieg przełajowy na terenie Książańskiego Parku Narodowego. 10-kilometrowa trasa, na której nie zabraknie stromych podbiegów prowadzi m.in. przez charakterystyczne ruiny Starego Książa. W programie rywalizacja indywidualna i drużynowa. Zapisy internetowe kończą się 6 października. Bieg Castle Run wystartuje 8 października o godz. 10.00 z dziedzińca przed Zamkiem Książ.

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama