Jelenia Góra: Zaczyna się budowa obwodnicy Maciejowej

Piotr Słowiński, mk | Utworzono: 2017-10-03 17:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-03 17:00
A|A|A

Inwestycję zrealizuje firma Budimex, która buduje też odcinek S3 od Legnicy do Lubina.  -Droga będzie budowana od podstaw- mówi Krzysztof Sokołowski, dyrektor Rejonu:

Przy nowej obwodnicy nie zostanie wybudowana droga rowerowa. Nie zostało to uwzględnione w projekcie. Ruch rowerowy ma odbywać się w przyszłości po obecnym przebiegu drogi nr 3, czyli ulicą Wrocławska, która z ruchu samochodów nie będzie jednak wyłączona. 


Prace powinny zostać zakończone wiosną 2019 roku. Krytycy budowy obwodnicy przez władze miasta uważają, że powinna ją zrobić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a miasto winno środki zaangażować w inne przedsięwzięcia. Zastępca prezydenta jeleniej Góry, Jerzy Łużniak, podkreśla jednak, że samorząd zdobył na ten cel 45 milionów złotych dofinansowania, a sama obwodnica rozwiąże ważne problemy komunikacyjne i zlikwiduje korki na zatłoczonej ulicy Wrocławskiej:

Dodatkowo pojazdy rolnicze nie będą mogły na nią wjeżdżać,bo zostaną dla nich wybudowane drogi techniczne umożliwiające dojazd do pól.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama