7 mln euro na rzecz ochrony przyrody i dziedzictwa kulturowego

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-10-04 14:18 | Zmodyfikowano: 2017-10-04 14:18
A|A|A

Flickr / Narodowy Bank Polski

Dofinansowaniu podlegają projekty na rzecz ochrony przyrody, zachowania i ochrony dziedzictwa kulturowego oraz na rzecz rozwoju dziedzictwa kulturalnego i naturalnego. Preferowane będą projekty, w przypadku których proporcja nakładów budżetu do generowanej liczby wskaźników programowych będzie korzystniejsza, a ich czas wdrażania nie będzie dłuższy niż 24 miesiące.

Szczegółowe warunki naborów oraz pomocne dokumenty i link do generatora wniosków dostępne są na stronie internetowej programu: www.plsn.eu, w zakładce „Ogłoszenia o naborze”.

Program Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 realizowany jest po stronie polskiej na terenie podregionu jeleniogórskiego w województwie dolnośląskim oraz powiatu żarskiego w województwie lubuskim, a po stronie niemieckiej – na terenie dwóch powiatów Kraju Związkowego Saksonia (Görlitz i Bautzen).

Budżet Programu wynosi 70 mln euro ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem Programu jest pogłębienie współpracy dla przezwyciężania barier rozwojowych na pograniczu polsko-saksońskim.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama