Nowe wystawy, selfie, malarstwo, fotografia i okładki płyt - sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura [POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-10-05 13:08 | Zmodyfikowano: 2017-10-05 13:08

Twórcy nowej wystawy w BWA Awangarda, za punkt wyjścia biorąc twórczość Natalii LL - jednej z najważniejszych reprezentantek rodzimej neoawangardy - odwołując się do tradycyjnej konwencji artystycznego autoportretu, prezentują tożsamość polskich artystów współczesnych różnych pokoleń. O "Od Sztucznej rzeczywistości do selfie. Autoportret w Polskiej Sztuce Współczesnej" opowiadają kuratorzy - Anna Mituś i Paweł Jarodzki.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

W piątek na wyjątkowym wernisażu w Centrum Kultury Agora swoje siły połączą artystka i architektka Daria Pietryka oraz muzyk i kompozytor Fryderyk Szulgit. O "Odziemieniu" mówią Daria Pietryka i Aneta Młyńska-Wójcik.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

 

Od najbliższego piątku w Frleju oglądać będzie można kolaże autorstwa Andrzeja Rogowskiego, wrocławskiego artysty, współpracownika grupy Luxus, twórcy okładek dla zespołów Klaus Mitffoch czy The Ex. W temat wprowadza nas Jakub Zasada - organizator ekspozycji, a przy okazji, twórca świetnych plakatów.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Zajrzała do nas też Marta Zdulska. która w zeszłym roku, w ramach TIFF Festiwalu pokazała swoje zdjęcia w ramach ciekawej wystawy "Bo mieszkam u dwójki moich znajomych na kanapie w kuchni". Od tego czasu mieszkała w kilku europejskich miastach, a teraz na chwilę gości we Wrocławiu, jest więc okazja aby dowiedzieć się czegoś o jej wydanej właśnie we Włoszech fotoksiążce pod tytułem "Fire is my favorite colour".

Posłuchaj całej rozmowy:


 

A w Muzeum Współczesnym Wrocław w piątek rozpoczyna się ostatnia, kuratorowana przez Bartka Lisa wystawa fotografii. Zrobiliśmy małe podsumowanie, ale porozmawialiśmy też o "I don't want to grow up" - wystawie fotografii Moniki Łopackiej.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.