U-19: Gol Łyszczarza i pierwsze zwycięstwo Polski w eliminacjach ME

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-05 08:20

Na Śląsku trwa turniej o dwie przepustki do dalszej fazy eliminacji. Polska rozpoczęła go od zwycięstwa, choć aż przez godzinę nic na to nie wskazywało. W 63 minucie gola dla Irlandii Północnej strzelił Daniel Amos i biało-czerwoni musieli gonić wynik. W 74-minucie wyrównał pomocnik Śląska Wrocław Adrian Łyszczarz, a decydującą bramkę w 83 minucie zdobył Aron Stasiak.

W drugim meczu, w Zabrzu Niemcy rozgromili u siebie Białoruś 5:1 (1:0), a cztery bramki strzelił Kai Havertz. Od 63. minuty Białorusini grali w dziesięciu, a od 68. minuty - w dziewięciu.

Pierwszym liderem grupy 2 są Niemcy. Polska zajmuje drugie miejsce.

Polska - Irlandia Północna 2:1 (0:0)

Bramki: Łyszczarz 74', Stasiak 83' - Amos 63'

Polska: Radosław Majecki - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Oskar Repka, Tymoteusz Puchacz - Marco Drawz, Jakub Moder (71' Aron Stasiak), Radosław Kanach, Mateusz Praszelik (63' Adrian Łyszczarz), Mikołaj Kwietniewski - Dominik Steczyk (81' Kacper Chodyna).

Irlandia Północna: Conor Larkin - Cormac Lawlor, Eoin Toal, Ross Larkin (73' Christopher Crane), Daniel Ballard (60' Caolan Boyd-Munce), Kyle McDowell (28' Thomas McComb) - Christopher Gallagher, 7. Robert Burns, Reece McGinley, Daniel Amos - Harry Limb.

W sobotę Niemcy podejmują Irlandię Północną, a Polska zagra u siebie z Białorusią. Turniej na Śląsku zakończy się we wtorek. Do kolejnej fazy rywalizacji awansują 2 najlepsze zespoły z każdej z 13 grup. Finałowy turniej odbędzie się w przyszłym roku w Finlandii. Tegoroczne mistrzostwa Europy drużyn do lat 19 wygrali Anglicy, którzy w finale turnieju w Gruzji pokonali Portugalię 2:1.