TOP5 dolnośląskich bibliotek - edycja 2 [OSTATNIE CHWILE GŁOSOWANIA]

Filip Marczyński, Elżbieta Osowicz, Piotr Kaszuwara, Bartosz Szarafin, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-10-18 09:50 | Zmodyfikowano: 2017-10-18 09:50
A|A|A

Głosowanie potrwa do środy 18 października, do godziny 10.00. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy, oraz głosy oddane przez roboty, będą usuwane. 

Ten plebiscyt już się zakończył
  • Biblioteka w Bystrzycy Kłodzkiej
    Biblioteka w Bystrzycy Kłodzkiej
    Fot. Bartosz Szarafin

    Głosów: 2860

    Średnia ocena: 4.5

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy
    Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy
    Fot. facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Czernicy

    Głosów: 2683

    Średnia ocena: 4.4

  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu
    Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu
    Fot. Piotr Słowiński

    Głosów: 906

    Średnia ocena: 4

  • Biblioteka na dworcu w Obornikach Śląskich
    Biblioteka na dworcu w Obornikach Śląskich
    Fot. Andrzej Owczarek

    Głosów: 757

    Średnia ocena: 4

  • Biblioteka Zbiorów Muzycznych i Specjalnych w Legnicy
    Biblioteka Zbiorów Muzycznych i Specjalnych w Legnicy
    Fot. Andrzej Andrzejewski

    Głosów: 593

    Średnia ocena: 3.5

 Biblioteka na dworcu w Obornikach Śląskich 

Fot. Andrzej Owczarek/Piotr Kaszuwara 

Pociąg i książka? To zdaje się być idealnym połączeniem i właśnie ten fakt postanowiono wykorzystać w Obornikach Śląskich. Dwa lata temu, w pomieszczeniach wyremontowanego, XIX-wiecznego dworca kolejowego, powstała biblioteka. Budynek w stylu neoklasycystycznym wraz z elementami neoromańskimi, wielki zegar tuż przy wejściu, mediateka, galeria sztuki, spotkania autorskie z pisarzami.

Biblioteka Zbiorów Muzycznych i Specjalnych w Legnicy

Fot. Andrzej Andrzejewski 

Większość współczesnych bibliotek w naszym kraju to już nie tylko miejsce wypożyczeń książek, ale wręcz domy kultury. Organizują specjalne zajęcia dla dzieci, młodzieży. W wielu takich przybytkach - szczególnie starsi ludzie - po raz pierwszy zasiadali przed ekranami komputerów, by uczyć się surfowania po Internecie. Jednak filia biblioteki miejskiej w Legnicy przy ul. Mickiewicza oprócz tego ma jeszcze wiele wyróżników. Tam półki nie uginają się nie tyle pod ciężarem książek, co pod całymi kompletami kaset, płyt i taśm. 

Biblioteka w Bystrzycy Kłodzkiej

Fot. Bartosz Szarafin 

Biblioteka w Bystrzycy Kłodzkiej przez niektórych jest nazywana biblioteką wędrującą. Coś w tym może być szczególnie biorąc pod uwagę, że dawniej zmieniała siedziby. Dziś główny budynek znajduje się w samym rynku. Biblioteka ma też filie osiedlowe i 6 filii w pobliskich miejscowościach. Nie pozostaje w tyle z nowościami książkowymi, dostępem do zasobów cyfrowych i zajęć kulturalnych dla jej użytkowników. Ma też kilka cech, które ją wyróżniają. To lubiane przez filmowców niewielkie podziemia, a także jedyna w Powiecie Kłodzkim i jedna z nielicznych w regionie - czynna introligatornia.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu

 Fot. Piotr Słowiński / https://www.facebook.com/biblioteka.luban/

Miejsko - Powiatowa Biblioteka w Lubaniu to od dawna nie jest już tylko biblioteka. To miejsce spotkań, miejsce zabaw, warsztaty robotyki i programowania. To dziesiątki akcji i pomysłów. Trafić tam można wchodząc z rynku do ratusza, bo nie licząc sali rajców to właśnie biblioteka rządzi ratuszem.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy

Fot. facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Czernicy 

W pierwszej edycji rankingu dolnośląskich bibliotek Czernicy nie było i to niektórzy nasi słuchacze uznali za błąd. W komentarzach pisali, że jest bezkonkurencyjna. Na terenie Gminy Czernica działa 5 filii Gminnej Biblioteki: w Kamieńcu Wrocławskim, Chrząstawie Wielkiej, Nadolicach Wielkich, Ratowicach i
Jeszkowicach. 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ZygZak
2017-10-30 19:07:34
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ma to się nijak do rzeczywistości. Ilość głosów? Przecież to nie są wybory. Liczy się całkiem co innego a nie głosy.
~bibliotekarka
2017-10-20 11:49:46
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 2
A jakie znaczenie ma zdobyte miejsce czy ilość głosów? Liczą się ludzie, czytelnicy, którzy daną bibliotekę lubią i tworzą. Dla każdego coś miłego. Po co jakieś spory?
~Kujon
2017-10-20 10:45:17
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Tylko nie głosujcie na najmniej przyjazną we Wrocławiu przy ul.Traugutta
~o_Misjonarz
2017-10-19 10:06:12
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: -1
Umiłowani Siostry i Bracia! Chyba obywatel Szatan czuwał nad tym plebiscytem i sterował na łączach albowiem ilości głosów jakie uzyskały pierwsze dwa miejsca nijak się nie mają do chrześcijańskiej uczciwości. Uważam że zwyciężyła Biblioteka z Lubania, zaś dwie pierwsze zdyskwalifikować za niedozwolony czyli zakazany "doping".
~Złockie
2017-10-18 19:58:20
z adresu IP: (195.150.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bystrzyca Kłodzka gratuluję biblioteki,najlepsze miejsce,najlepszy dyrektor! Zuch chłopak....
~Obserwator...
2017-10-18 19:55:46
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 1
No widać że Czernica nie może pogodzić się z porażką, wszak prawie całe głosowanie wygrywali ale w końcowej fazie chyba trochę zaniedbali...skoro tak wielkie ciążenie na wygraną było...widać to już po komentarzach w pierwszej i drugiej edycji głosowania TOP 5. A przecież to na swój sposób zabawa... Wielkie brawa dla Wszystkich Bibliotek za AKTYWNOŚĆ !!! Niech MOC będzie z Bibliotekami...!
~Karolina
2017-10-18 19:42:33
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Mieszkam w Bystrzycy, i bardzo się cieszę że jesteśmy na pierwszym miejscu,ale za to biblioteka w Obornikach Śląskich wydaje się być bardzo ciekawym miejscem i na pewno ją kiedyś odwiedzę.
~Bystrzyca
2017-10-18 10:00:28
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bystrzyca gratulacje!!!
~johny
2017-10-18 09:59:21
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Brawa dla Wszystkich Bibliotek. Widać że cała Bystrzyca zaangażowana !!!
~Just
2017-10-18 08:58:11
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: -1
Zauważyliście, ze głosy na Bystrzycę Kłodzką podskakują o równą ilość ilekroć ktoś zagłosuje na Czernicę? Trudno się oprzeć wrażeniu, że robi to automat. Obserwowałam sytuację wczoraj późnym wieczorem. Dochodzę do wniosku, że ta wojna informatyczna nie ma dalszego sensu. Różnica jeszcze wczoraj wynosiła 95 głosów dziś została zwiększona do bezpieczniejszej granicy 195. Ogromny szacunek dla Bibliotek, które zostały w tyle. Za każdym razem daje im swoje głosy. I tak wygraliśmy bo każdy głos od serca jest na wagę złota.
~Raff
2017-10-17 23:38:04
z adresu IP: (92.20.xxx.xxx)
Ocena: -1
Najlepsza!!!
~Magda
2017-10-17 21:44:04
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 1
Biblioteka w Czernicy????Najlepsza na świecie
~marla
2017-10-17 18:42:01
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 2
No jasne, że Bystrzyca Kłodzka, zasługują...Co Oni tam nie robią: spotkania autorskie, koncerty, mnóstwo zajęć dla dzieci i młodzieży, nauka języków obcych, wycieczki, spotkania seniorów itd. Na brak nowości również nie można narzekać a i filie działają całkiem fajnie.
~agnieszka
2017-10-17 18:12:42
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: 2
głosuję na Bystrzycę Kłodzką
~Lucuś
2017-10-17 14:42:18
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Oddaję głos na Czernice ????
~:-)
2017-10-17 13:22:44
z adresu IP: (92.20.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bystrzyca Kłodzka!!!
~Justyna
2017-10-17 10:48:23
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: -1
Niestety nie mogłam dziś zagłosować ponieważ nie dodano głosu, choć na pewno w tym dniu nie głosowałam. Zawsze głosuję o tej samej porze (przed 10.00 w pracy). Do tej pory system nie przyjął mojego głosu. Oczywiście głosuję na Czernicę choć ciepło myślę o Bystrzycy Kłodzkiej, która dzielnie walczy :)
~ann
2017-10-17 09:11:07
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Oddaje głos na Czernicę, ale najlepsza filia to Ratowice, bardzo dużo nowości, ogromny księgozbiór, ciekawe zajęcia dla dzieci i spotkania.
~Alex
2017-10-16 17:47:02
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czernica postarajcie się o głosy, należy się Wam
~Alex
2017-10-16 17:44:33
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jestem z Bystrzycy, ale głosuję na Czernicę. W Czernicy widać autentyczność
~G.C
2017-10-16 14:34:56
z adresu IP: (92.20.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bystrzyca !!!
~????????????
2017-10-15 22:18:50
z adresu IP: (185.22.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bystrzyca Kł
~hala
2017-10-15 10:52:35
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
BYSTRZYCA :)))))))
~Gosc
2017-10-14 18:24:26
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Najlepsza
~aaasiaaak
2017-10-14 15:51:07
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ktoś tu zapomniał o tej naj - biblioteka w Wołowie!
~głos z Ratowic
2017-10-14 11:41:06
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Gdyby nie biblioteka w Czernicy i jej filie to wszyscy bawiliby się tylko przy kiełbasie i muzyce disco polo. Biblioteka trzyma poziom. Mieszkancy gminy Czernica wiedza o czym pisze.
~Biblioteka w Czernicy
2017-10-14 11:23:35
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 7
Takiej biblioteki nie ma nawet we Wrocławiu. Mnóstwo ciekawych spotkań, wydarzeń kulturalnych. Bogaty księgozbiór, miła obsługa. Wielkie brawa dla p. dyrektor Ligarskiej!
~AnnaMaria
2017-10-13 15:01:43
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Gminna Biblioteka w Czernicy ,jej filie to wspaniałe miejsca na mapie Czernicy.Z cyklu Gmina Czernica zachwyca. Księgozbiór obejmujący w nowości. Państwo weń pracujący to ludzie serdeczni, nietuzinkowi...Ponadto moc zajęć, spotkań dla czytelników młodszych i starszych.Mega spotkania decupage już ok 4 lat trwają co czwartek... Moc poZdrowiEń dla Pana i Pań z GBPwCzernicy.
~Nina B.
2017-10-13 14:47:51
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wspaniałe miejsce i warunki do odwiedzania , miła i kompetentna obsługa dająca odczuć ,że jesteśmy mile widziani
~-mole książkowe-
2017-10-13 12:48:04
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 5
Biblioteka w Czernicy zdecydowanie zasługuje na docenienie! Świetne miejsce, super kadra, baaaardzo dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. No i książki. Co chwilę nowości czytelnicze na półkach. Brawo!
~Inez
2017-10-12 15:41:51
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
Miejska i Powiatowa Biblioteka im. Marii Konopnickiej w Lubaniu nie jest tylko biblioteką z typowymi działami dla dorosłych, dzieci, czytelnią i in. Posiada dział, jakich w Polsce ma niewiele bibliotek publicznych. Jest to Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej, którego zasięg działania obejmuje miasto Lubań, powiat lubański, regiony przygraniczne Euroregionu "Nysa", obszar Nadleśnictwa Świeradów i doliny rzeki Kwisa.
~baj
2017-10-11 18:47:50
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -1
Będąc w Bystrzycy koniecznie odwiedź bibliotekę, wspaniały dział dla dzieci, podziemia, introligatornia. Polecam serdecznie
~Agnieszka
2017-10-11 16:36:09
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: 9
Czernicka biblioteka to w naszej gminie centrum wydarzeń. Nie trzeba jeździć do Wrocławia żeby dzieci mogły uczestniczyć w nowoczesnych zajęciach. Wszystkie nowości książkowe kupowane na bieżąco. Słuchają próśb czytelników co do książek. Poza tym to miejsce, gdzie można załatwić szereg innych, codziennych i niecodziennych spraw. A bibliotekarze to świetni ludzie - dobrzy znajomi po prostu!
~Teresa
2017-10-11 09:30:34
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 2
Głosuje na bibliotekę w Bystrzycy Kłodzkiej.
~lonio1
2017-10-11 09:13:28
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
To najlepsza biblioteka w regionie. Mnóstwo ciekawych projektów, angażowanie dzieci, młodzieży, seniorów. Ciekawe spotkania, koncerty, wydarzenia kulturalne daleko wykraczające poza standardową funkcję biblioteki.
~Krystyna.M.
2017-10-10 23:36:47
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Myślę że BiblioteCe w Bystrzycy kłodzkiej przysługuje miano jednej z najlepszej.Dużo się w niej jak i jej filiach np.na osiedlu dzieje.Mieszkańcy na pewno są zadowoleni.Obsługa i pracownicy bardzo mili .Współpraca z mieszkańcami znakomitą.
~Jola
2017-10-10 20:48:08
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: 1
Biblioteka w Obornikach Śląskich - miejsce o niepowtarzalnym klimacie, bogaty księgozbiór i fantastyczni ludzie.
~Jan
2017-10-10 18:52:43
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Obornicka biblioteka z klimatem, że hej! Ino niech Muszakowa w niej nie straszy
~Rybicka
2017-10-10 09:22:02
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czernicka biblioteka to centrum kulturalnego życia naszej gminy. Spotkania z pisarzami, teatrzyki dla dzieci, wyjazdy na wystawy,zajęcia dla dzieci i dorosłych. Mila atmosfera, przyjaźni , fachowy personel, nowości książkowe natychmiast na półce. Nie spotkałam lepszej biblioteki.
~Doris
2017-10-09 23:30:06
z adresu IP: (80.54.xxx.xxx)
Ocena: 0
A czy jeszcze można zgłosić bibliotekę??? U nas jw Świeradowie-Xdroju jest superowa
~Studentka
2017-10-09 15:59:26
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 2
Powinni tez zrobić top 5 najbardziej beznadziejnych. Biblioteka Uniwersytecka na Szajnochy we Wrocławiu by wygrała, traktują ludzi jak śmieci.
NA ANTENIE
KrzysztofMajewski
Krzysztof Majewski
 19:00 - 23:59
Domówka
Zapraszam