Ukradli wędliny ze sklepu mięsnego za 2 tysiące złotych

pk, mat. prasowe policji | Utworzono: 2017-10-06 15:37
A|A|A

mat. policji

Do tego zdarzenia doszło we wrześniu br., kiedy to sprawcy pod osłoną nocy włamali się do jednego ze sklepów mięsnych i ukradli wędliny, papierosy oraz znajdujący się na zapleczu sklepu telefon komórkowy. Wartość strat poszkodowany oszacował na ponad dwa tysiące złotych.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili osoby podejrzane o ten czyn. Następnie dwaj mieszkańcy Kłodzka, w wieku 51 i 57-lat zostali zatrzymani i policjanci odzyskali telefon komórkowy, który jeden z mężczyzn pozostawił w lombardzie.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze udowodnili mu również dwa inne włamania do kiosków owocowo-warzywnych, których dopuścił się kilka tygodni wcześniej. Wtedy ukradł on artykuły spożywcze, pieniądze oraz laptop, powodując straty o łącznej wartości blisko 2800 złotych.

57-latek podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży z włamaniem, a jego młodszy kolega przyznał się do trzech tego rodzaju przestępstw. Oboje staną teraz przed sądem, a grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
FilipMarczyński
Filip Marczyński
 13:00 - 15:00
Druga część dnia
Zapraszamy
Reklama