Ukradli wędliny ze sklepu mięsnego za 2 tysiące złotych

pk, mat. prasowe policji | Utworzono: 2017-10-06 15:37
A|A|A

mat. policji

Do tego zdarzenia doszło we wrześniu br., kiedy to sprawcy pod osłoną nocy włamali się do jednego ze sklepów mięsnych i ukradli wędliny, papierosy oraz znajdujący się na zapleczu sklepu telefon komórkowy. Wartość strat poszkodowany oszacował na ponad dwa tysiące złotych.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili osoby podejrzane o ten czyn. Następnie dwaj mieszkańcy Kłodzka, w wieku 51 i 57-lat zostali zatrzymani i policjanci odzyskali telefon komórkowy, który jeden z mężczyzn pozostawił w lombardzie.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze udowodnili mu również dwa inne włamania do kiosków owocowo-warzywnych, których dopuścił się kilka tygodni wcześniej. Wtedy ukradł on artykuły spożywcze, pieniądze oraz laptop, powodując straty o łącznej wartości blisko 2800 złotych.

57-latek podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży z włamaniem, a jego młodszy kolega przyznał się do trzech tego rodzaju przestępstw. Oboje staną teraz przed sądem, a grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama