Policjanci z dolnośląskiego Archiwum X wyjaśnili kolejną zbrodnię

jk, materiały prasowe | Utworzono: 2017-10-09 12:23 | Zmodyfikowano: 2017-10-09 12:11
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Policjanci z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyjaśnili kolejną sprawę zabójstwa - tym razem z 2014 r.

Sprawa dotyczy śmierci 56–letniego mężczyzny. Do zbrodni doszło w powiecie ząbkowickim. W lipcu 2014 r. mężczyzna zniknął, a rodzina zgłosiła zaginięcie. Przez długi czas nie udawało się ustalić, co się z nim stało. Aż do teraz. Sprawą zajęli się policjanci z Archiwum X. Prowadzona przez nich analiza zebranych wówczas materiałów, dalsza praca operacyjna, a także realizowane czynności, w tym przeszukiwania terenu pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany.

ZOBACZ KONIECZNIE: Zbrodnia sprzed 26 lat wyjaśniona

Prowadzone ponownie przeszukiwanie terenu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz specjalnie wyszkolonego policyjnego psa doprowadziły do ujawnienia w jednym z kompleksów leśnych szkieletu najprawdopodobniej zamordowanego mężczyzny.  Gromadzony przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania w tej sprawie 5 osób (2 kobiety i 3 mężczyzn). Wszyscy, w zależności od swojej roli w tej zbrodni, usłyszeli zarzuty zabójstwa i pomocnictwa i mataczenia w sprawie.
Trzy osoby przebywały poza granicami Polski. Po zabójstwie wyjechały do Anglii i Niemiec.

Wszyscy zatrzymani w tej sprawie, na wniosek świdnickiej prokuratury, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani. Ostatniego z nich policjanci z Archiwum X zatrzymali współpracując ze Strażą Graniczną w miniony piątek na terenie wrocławskiego lotniska. Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu badają drobiazgowo wszystkie wątki tej sprawy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama