Impel trzeci w Szamotułach

Bartosz Tomczak, mat. prasowe | Utworzono: 2017-10-09 18:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-09 18:00
A|A|A

fot. impelwroclaw.pl

W piątek naprzeciw Impelu stanął zespół Dresdner SC. Dotychczasowe dwa starcia obu zespołów zakończyły się zwycięstwami Niemek. Tak było i tym razem. W drugim dniu zmagań wrocławianki zmierzyły się z ŁKS Commercecon Łódź. Pięciosetowa walka zakończyła się zwycięstwem rywalek, podobnie jak ta tydzień wcześniej.

W niedzielę zawodniczki Marka Solarewicza zaprezentowały lepszą formę. W pokonanym polu zostawiły ekipę Trefla Proximy Kraków. Zwycięzcą turnieju został zespół Dresdner SC. O zajęciu drugiego miejsca zadecydowało ratio setowe. Lepsze po swojej stronie miał ŁKS, a Impelowi przypadło w udziale miejsce trzecie.

Na zakończenie turnieju zostały wybrane najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach. W Impelu na tę nagrodę zasłużyła Tamara Gałucha. Oprócz tego wartym zauważenia jest fakt, że za zwycięski mecz – nagroda MVP powędrowała w ręce Julii Szczurowskiej. Młoda atakująca zdobyła 23 punkty, atakując ze skutecznością 49%!

- Jestem zadowolona z postawy całej drużyny i walki do samego końca. Ten turniej na pewno zaprocentuje już w pierwszym meczu ligowym. Jestem zbudowana tym, co pokazał zespół na parkiecie i wiem, że walka w lidze będzie naprawdę wyrównana – tak turniej skomentowała Maria Stenzel, libero wrocławskiej drużyny.

Turniej w Szamotułach był dla Impelu ostatnim sprawdzianem przed inauguracją LSK. Już w poniedziałek 16 października o 18:00 wrocławianki zmierzą się w Hali Orbita z PTPS Piła.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama