Korki na A4 przez kierowców ciężarówek, którzy "kręcą pauzę"? Apel GDDKiA

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-10-11 13:16 | Zmodyfikowano: 2017-10-11 13:28
A|A|A

Kierowcy sami fundują sobie korki na autostradzie A4? Generalna Dyrekcja Dróg we Wrocławiu od września prowadzi remont na odcinku między Karwianami a Brzezimierzem. Kierowcy muszą liczyć się utrudnieniami przynajmniej do końca miesiąca.

- Powodem bardzo długich zatorów zwłaszcza od Brzezimierza w kierunku Wrocławia, jest nie tylko remont i spory ruch. Były zgłoszenia, że ruch wstrzymują stojące na jednopasmowej jezdni ciężarówki. Kierowcy dzwonili z informacją, że są świadkiem, jak kierowca samochodu ciężarowego kręci tzw. pauzę - z przodu jest wolne miejsce, z tyłu - kilkukilometrowy zator - mówi Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Kierowcy muszą w ciągu dnia robić sobie przerwy jeździe i korzystać z obowiązkowego odpoczynku w slangu nazywanym "kręceniem pauzy". Normę minut przeznaczonych na postój część z nich wyrabia tymczasem w korkach, potęgując ich długość.

- Pozostaje nam apelować do kierowców ciężarówek, by nie wykorzystywali zatorów na autostradzie, do wykonywania przymusowych przerw - dodaje Magdalena Szumiata: 

Tachograf; fot.  Paettchen/Wikimedia Commons

 

Przypomnijmy, że wprowadzono zakazy wyprzedzania dla samochodów ciężarowych od węzła Brzeg do Brzezimierza i w drugą stronę na całym remontowanym odcinku.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~aek
2017-10-23 16:55:03
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
To nie jest autostrada skoro nie ma pasa awaryjnego, nie wiem dlaczego tak to nazywaja
~zawodowy
2017-10-18 19:39:18
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 0
czy wiecie o czym piszecie jakie pauzy? minimalna pauza wynosi 15 minut czy ktoś widział kierowcę "dużego" stojącego 15 min na pasie????
~Kierowcy zawodowi
2017-10-12 15:04:21
z adresu IP: (83.14.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niech ich szlak, powinni przykład dawać innym, a oni tak się zachowują.
~On 32
2017-10-12 12:24:58
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jakie kur..pauzy bardzo drogach ch... wiecie robią przerwy żeby mniejszymi wiezdzali a oni i tak olewaja i tak gada do końca i się wciskają
~Kanar
2017-10-12 10:24:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zacznijmy od tego kiedy na A4 nie było korków, kiedy nie było remontów i czy wogóle ta droga powinna dalej nazywać się autostradą
~Komentarz został usunięty
2017-10-11 22:52:37
z adresu IP: (92.40.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Pawel
2017-10-11 22:34:59
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Buraki i tyle sam jeztem kierowca i pauze mam na parkingu przy kawie nie w korku dalej robic na akord sam jal to widzę dzwonie. Na 997
~Pytam
2017-10-11 21:29:53
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 5
Może wreszcie Policja Autostradowa z prawdziwego zdarzenia - tak jak w Niemczech.
~Rafcio
2017-10-11 21:18:47
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tak najlepiej zgonicic winę na kierowców ciężarówek w tym kraju wszystkiego winni są kierowcy Tirow tylko ile jest wypadków tirów a ile osobowek którzy nie maja pojęcia jazdy autostradom a wlaczanie do ruchu to dla nich czarna magia najlepiej wychamowac tira do zero zeby mogli sobie wjechać żałosne
~Xyz
2017-10-11 19:12:51
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pauzy pseudo kierowcy robi sie na parkingach a nie w worku na pasie jezdnym jesli ktos rozsadnie mysli a takich jest malo ze z koncowka czasu pracy nie wjeźdza sie w zator drogowy
~MonsterTraker
2017-10-11 18:51:59
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -3
Nie sciemniajcie ludzi jak czas pracy sie skonczyl albo czas jazdy to musi stac choc by nie wiem co w tym kraju po prostu przepisy sa nie dla ludzi!!
~Szafa
2017-10-11 18:44:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
2 pasy sa normalnie nie ma pobocza co to za autostrady to gdzie kierowca ma pauze robic jak wypadnie mu w korku w ktorym czasami stoi sie godzinami.moze to nauczy zarząd dróg i cos zrobia z ta A4
~Kiero
2017-10-11 18:43:26
z adresu IP: (217.98.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jeżeli przeszkadza wam, (ludziom z kat.B bo kierowcami nie można was nazwać) że ciężarówka robi przerwę którą musi zrobić, to zapraszam każdego takiego o podejście do kierowcy który jest w trakcie robienia pauzy i wypisania mu oświadczenia, że pokrywasz mandat z własnej kieszeni. Korki się skończą i "kierowcy osobówek" (niekoniecznie licząc koszty mandatów za przerwanie pauzy) i kierowcy ciężarówek będą zadowoleni. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
~Tomek
2017-10-11 17:35:40
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 1
Remont remontem, ale na S4 miejsc parkingowych dla ciężarówek jak na lekarstwo
~Rafal
2017-10-11 14:55:08
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jest ZakaZ wyprzedzania dla samochodów ciężarowych i natrafia się zwężka do jednego pasa i co ja robię a jeżdżę dużym, zatrzymuje się czekam aż auta Przede mną się oddalą i wtedy pomiędzy mną a nimi zwiększa się odległość.Dlaczego tak robię otóż kierowca auta osobowego zauważy że będzie zwężenie przyspiesza by przed tzw tir się znaleźć i jedzie do końca by się znaleźć Przede mną i nagle zwalnia bo jest ograniczenie do 70 km/h, a kierowca auta osobowego zwolni do 60 lub 55 km/h a ja widząc ograniczenie do 70 km/ h nie zejdę poniżej 70 tylko pojadę Max 80 km/h i nikt mi za to nie zrobi.Zatrzymując się na zwezce przytrzymując innych z tylu oszczędzam czas ponieważ auta osobowe pójdą do przodu czyli tzw zamulacze i wtedy mam wolne pole jazdy i mogę jechać o 10 km/h jak są ustawione znaki.w ten sposób oszczędzam czas jazdy jadąc płynnie !
~bbb
2017-10-11 14:51:33
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 5
nawet jeśli robią pauzę to co mają zrobić jak stoją w korku i nie mogą zjechać na parking a czas pracy im leci? Może zamiast głupiego apelu do kierowców przydałby się apel o zmianę przepisów, udrożnienie dróg, albo zrobienie miejsc postojowych? To tak jak z wyspą Słodową - od lat proszono o kibel i od lat apelowano by nie sikać, wreszcie po latach znalazł się mądry i to połączył i kamienica osikana już nie jest. Ale w tym kraju trzeba zawsze najpierw obywatela upadlać zamiast od razu szukać rozwiązań.
~bzdety
2017-10-11 14:42:55
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jakie pierdoły tu piszą. Jeszcze nigdy nie widziałem kierowców kręcących pauzę na drodze, ewentualnie na poboczu to rozumiem, ale nikomu nie przeszkadzają, a jak mają ryzykować karą przez ich korki to sie nie dziwie.
~A. H.
2017-10-11 14:36:24
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 4
Może czas w końcu przegonić tiry na tory, tak jak było to kilkadziesiąt lat temu?
~Mkw
2017-10-11 14:33:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
A gdzie maja się zatrzymać?
~max
2017-10-11 14:24:23
z adresu IP: (91.192.xxx.xxx)
Ocena: 4
Kierowca za każde 15 minut przekroczenia czasu pracy płaci 150 zł kary więc może czas zmienić głupie przepisy
~Jaros
2017-10-11 13:45:54
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ale kierowca musi zrobić przerwę.
~Tom
2017-10-11 13:42:40
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dokładnie tak jest, policja powinna co jakiś czas przejechać i pogonić panów z Tirów bo specjalnie blokują drogę. Tak jest codziennie.
NA ANTENIE
FilipMarczyński
Filip Marczyński
 13:00 - 15:00
Druga część dnia
Zapraszamy