Wrocław: Caritas organizuje pomoc poszkodowanym w nawałnicach

, el | Utworzono: 2017-10-14 11:37 | Zmodyfikowano: 2017-10-14 11:25
A|A|A

W nawałnicy, która przeszła nad diecezją pelplińską w sierpniu zniszczonych całkowicie zostało 80 domów, ponad 1 800 wymaga naprawy, ucierpiało 2 300 rodzin.

I pomoc nadal jest bardzo potrzebna. - Dlatego  zbieramy pieniądze, za które kupimy węgiel dla tych rodzin - mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. - Idą święta, jeżeli będą chłodne, będzie zimno w domu, mimo, że ten dom będzie odbudowany, to będą bardzo smutne. Pragniemy rozpalić ten płomień radości Bożego Narodzenia, poprzez prosty, a dla nich bardzo ważny dar, czyli poprzez węgiel - podkreśla. 

- Węgiel jest niezwykle potrzebny, bo pieniądze odłożone na opał na zimę już dawno zostały wydane na remonty - mówi ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej. - Ci ludzie nie mają instalacji gazowych, często nie było tam w ogóle prądu przez ostatni czas. Kiedy usłyszeli, że mogą otrzymać węgiel to radość była wielka. Oni czekają na każdy kilogram - dodaje duchowny. 

- Węgiel to także widoczny znak, że inni o nich pamiętają. Przykładem jest choćby historia, kiedy przyjechałem do jednego z domów, gdzie nie było dachu, prądu. Człowiek siedzący na schodach, płaczący mężczyzna, prosił, żeby go przytulić - mówi ks. Grzegorz Weis

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z KS. GRZEGORZEM WEISEM:

- Informacje na temat akcji są na naszych stronach, ulotki będą dostępne w kościołach, w naszej centrali. Można wziąć i wpisać dowolną kwotę, można przekaz wypełnić i przesłać na poczcie, albo internetowo. I z tych środków zakupimy potrzebny węgiel - tłumaczy ks. Dariusz Amrogowicz

WIĘCEJ INFORMACJI: www.wroclaw.caritas.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama