Jelenia Góra: Nagrody dla najlepszych sportowców

Piotr Słowiński, el | Utworzono: 2017-10-14 22:40 | Zmodyfikowano: 2017-10-14 22:34
Jelenia Góra: Nagrody dla najlepszych sportowców  - Fot: P. Słowiński
Fot: P. Słowiński

Zofia Tuła, Lucyna Kornobys oraz Katarzyna Dwilewicz trenują odpowiednio: kajakowy freestyle, pchnięcie kulą i rzut oszczepem na wózku oraz szachy. Pierwsza z nich zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Kajakowym Freestyle'u w konkurencji K1K senior, zajęła także znakomite miejsce w Pucharze Świata. Druga jest zdobywczynią medali olimpijskich w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem podczas ostatniej paraolimpiady w Rio de Janeiro, a trzecia, Katarzyna Dwilewicz, to uczennica III liceum, która zdobyła w Rumunii srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach. - To były zawody na dystansie dziewięciu rund - wyjaśnia zawodniczka.

Najbardziej utytułowana z nagrodzonej trójki, Lucyna Kornobys otrzymała 5 tysięcy złotych, a dwie pozostałe zawodniczki po 2,5 tysiąca. Jerzy Łużniak mówi, że przesądziły o tym względy sportowe, a nie np. to, że zawodniczka pracowała kiedyś w urzędzie miasta. - Nie, pani Lucyna, już nie pracuje w urzędzie. Kwota wynika z tego, że to są mistrzostwa świata i jest to nagroda za zdobycie srebrnego i brązowego medalu - tłumaczy zastępca prezydenta miasta.

W Jeleniej Górze od kilku lat najlepszymi sportowcami są kobiety. W poprzednich edycjach nagrody odbierały m.in. Maja Włoszczowska za wyniki w kolarstwie, czy Sylwia Bogacka w strzelectwie.