Chrobry Głogów przegrywa w Sosnowcu z drużyną Zagłębia 1:2

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-10-19 08:15
A|A|A

Początek spotkania Zagłębia z Chrobrym nie był zbyt porywający. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie odda celnych strzałów. Zmieniło się to po pierwszym kwadransie. Efekt? W 24. minucie było 1:0. Konrad Wrzesiński dograł do Szymona Lewickiego, a ten bez przeszkód umieścił futbolówkę w bramce rywala.

Po przerwie lepiej radzili sobie piłkarze z Głogowa, którzy częściej atakowali na bramkę Dawida Kudły. Niezwykle groźny był Karol Danielak. Pomocnik Chrobrego kilkukrotnie zmusił golkipera Zagłębia do podjęcia interwencji. Sosnowiczanie odpowiadali kontratakami. W 62. minucie trafili nawet do bramki, ale sędzia nie uznał trafienia Szymona Lewickiego.

Goście cały czas dążyli do wyrównania i udało im się to w 77. minucie. Arbiter podyktował rzut karny. Przemysław Stolc pewnym strzałem zamienił jedenastkę na bramkę.

Zagłębie do końca próbowało przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 84. minucie Żarko Udovicić idealnie dograł z lewego skrzydła do Wojciecha Łuczaka, a ten bez kłopotów wpakował piłkę do siatki i podarował swojej drużynie trzy punkty.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - CHROBRY GŁOGÓW 2:1 (1:0)
1:0 Lewicki 23
1:1 Stolc 77 (k)
2:1 Łuczak 84

ZAGŁĘBIE: Kudła - Jędrych, Nawotka, Mozler (68 Udovicic), Cichocki, Lewicki, Milewski, Sanogo, Banasiak (88 Pikul), Wrzesiński, Sulewski (59 Łuczak).

CHROBRY: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Danielak, Napolov, Mandrysz (71 Kona), Gąsior, Borecki, Machaj M. (46 Szczepaniak), Kaczmarek (67 Kowalczyk).