Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP Challenger Tour w Ismaningu

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-10-19 20:35
A|A|A

Hurkacz prowadził już 4:1, lecz nie wykorzystał dwóch piłek setowych przy własnym serwisie w dziewiątym gemie oraz dwóch kolejnych na returnie w 10. gemie. Tie break pewnie padł łupem Niemca, który szybko uzyskał bezpieczną przewagę. Pierwszy set więc dla zawodnika naszych zachodnich sąsiadów.

I wtedy Bachinger (ATP 195) poprosił o interwencję medyczną. Kiedy sędzia dał sygnał do wznowienia spotkania, tenisista z Niemiec poinformował, że nie jest w stanie kontynuować gry.

Dla Hurkacza to drugi w sezonie ćwierćfinału rangi ATP Challenger Tour. Z pierwszego cieszył się w rozgrywanej pod koniec czerwca imprezie w Ferganie, gdzie lepszy od niego okazał się Serb Nikola Milojević.

W Ismaningu przeciwnikiem Polaka w drodze do półfinału będzie w piątek jeden z Niemców - kwalifikant Tobias Simon (ATP 541) lub oznaczony "dwójką" Dustin Brown (ATP 123).

Po wypoczynku Hurkacz przystąpił razem z Daniłem Zariczanskim do walki o półfinał debla. Polsko-ukraińska para przegrała jednak z brytyjskim duetem Scott Clayton i Jonny O'Mara 4:6, 4:6.

II runda gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska, Q) - Matthias Bachinger (Niemcy, 7) 6:7(5) i krecz.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama