Kosynierzy wygrywają w ostatnich meczach ligi czeskiej lacrosse

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-10-23 13:17
A|A|A

Fani lacrosse we Wrocławiu mogli zobaczyć jak mistrzowie Polski, czyli Kosynierzy, prezentują się na tle europejskich ekip. Wrocławianie byli gospodarzami ostatniego ligowego weekendu rozgrywek czeskich, w których grają gościnnie. Kosynierzy mogą mieć powody do zadowolenia. Na własnym boisku pokazali świetną dyspozycję, która pozwala z nadzieją myśleć o sukcesie w kolejnym sezonie polskiej ligi.

W sobotę rywalizowali z ekipa TJ Malešice. Mecz był bardzo zacięty, jednak drużyna z Pragi ostatecznie musiała uznać wyższość świetnie zorganizowanej drużyny z Wrocławia. Gospodarze byli w tym spotkaniu dwukrotnie lepsi od przeciwników – dwukrotnie, bo wygrali to spotkanie 14:7. To spotkanie jednak kosztowało Kosynierów sporo sił, dlatego można było mieć obawy, czy w niedzielę poradzą sobie z ekipą z Brna. Niepotrzebnie. Przeciwnicy z Czech, tak samo jak Malešice, byli wyraźnie gorsi od wrocławian. Tutaj ciężko mówić o jakichkolwiek emocjach, bo Kosynierzy pokonali Ravens aż 23:0! Tym samym "Kosy" notują na swoim koncie cztery zwycięstwa i dwie porażki w rozgrywkach naszych południowych sąsiadów.

Po reformie Polskiej Ligi Lacrosse wrocławianie pierwsze mecze w krajowych rozgrywkach rozegrają dopiero wiosną przyszłego roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama