Legnica: Mieszkańcy czekają na kanalizację 20 lat, a tymczasem...

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-10-27 11:17 | Zmodyfikowano: 2017-10-27 11:17
A|A|A
REAKCJA 24

FOT: CC0 Public Domain

Mieszkańcy dowiedzieli się właśnie, że miasto przygotowuje się za to do sporej inwestycji na pobliskim polu. Ryszard Białek, asystent prezydenta poinformował o rozpoczęciu procesu scalania gruntów pod przyszłe osiedle domków jednorodzinnych:

-Łącznie powierzchnia objęta tym procesem to są prawie trzy hektary. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ma tam powstać 16 działek. Miasto będzie ponosiło w części koszty uzbrojenia tych działek.

Jan Porzucek, jeden z mieszkańców peryferyjnej części Legnicy nie może zrozumieć dlaczego samorządowcy wolą budować w szczerym polu, zamiast wprowadzić jego osiedle w XXI wiek?

-No bardzo kiepsko, bo przydałoby się tu przede wszystkim nam, mieszkańcom, żeby u nas pierwszeństwo było. Z gazem i kanalizacją, bo tak samo kanalizacji nie ma. Gdybyśmy się dołączyli do Kunic, to może mielibyśmy to szybciej załatwione. Byłoby wygodniej i lepiej.

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski wyjaśnia z kolei, że zdecydował się na inwestycję w nowe osiedle, bo w mieście jest wielu chętnych na budowę domków jednorodzinnych.

Więcej o tej sprawie powiemy w dzisiejszym programie Reakcja 24. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama