Rusza jeleniogórski budżet obywatelski

Piotr Słowiński, mk | Utworzono: 2017-10-29 11:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-29 11:00
A|A|A

Fot.Piotr Słowiński

-Jeśli zainteresowanie będzie duże, to budżet zostanie zwiększony o 200 tysięcy złotych, czyli do poziomu z bieżącego roku - mówi Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła.Samorząd podzielił miasto na 4 strefy, by uniknąć sytuacji, że wszystkie środki trafią np. na Zabobrze. Nie będzie też można złożyć wniosku na dowolne zadanie, a tylko na szeroko rozumiany wypoczynek:

Zawiła dodaje, że wnioski jakie składali mieszkańcy w poprzednich latach często nie mogły być zrealizowane z powodów formalnych. -Stąd samorząd zdecydował się do zawężenia programu do zadań dotyczących spędzania wolnego czasu – mówi Barbara Olszewska, z wydziału rozwoju miasta:


Zawężenie zakresu zadań, na które można składać wnioski może mieć związek z awanturą na temat budowy w ramach budżetu obywatelskiego kontrowersyjnego pomnika Rzezi Wołyńskiej, której inicjatorzy ostatecznie środków jednak nie dostali.Oficjalnie wnioski będzie można składać przez trzy tygodnie od 6 listopada. Ostateczna lista projektów przyjętych do realizacji ma zostać ogłoszona do 5 lutego.Od 22 stycznia ma się odbywać głosowanie. Będzie ono internetowe, ale z potwierdzeniem przy pomocy SMS.Poszczególne zadania nie mogą kosztować więcej niż 50 tysięcy złotych. 

REKLAMA
Reklama