Najpierw Magiera, teraz Skorża. Kolejny trener stracił pracę po porażce ze Śląskiem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-30 14:40

Dla prowadzącego "Portowców" Macieja Skorży mecz ze Śląskiem był ostatnią szansą na uratowanie posady. Wrocławianie szybko wybili ekipie ze Szczecina marzenia o korzystnym wyniku. Już w 4 minucie Marcin Robak otworzył wynik, a w 35 minucie były napastnik Pogoni podwyższył na 2:0. Rezultat po przerwie ustalił Arkadiusz Piech.

Dziś klub ze Szczecina rozwiązał kontrakt z Maciejem Skorżą za porozumieniem stron. 45-latek prowadził zespół zaledwie od 5 czerwca przez 14 ligowych kolejek. Pogoń z dorobkiem 9 punktów zamyka tabelę Ekstraklasy.  Tymczasowo zespół poprowadzi jego dotychczasowy asystent - Rafał Janas.

To drugi w tym sezonie przypadek, że porażka ze Śląskiem okazuje się ostatnim meczem któregoś z trenerów. 9 września wrocławscy piłkarze pokonali Legię Warszawa 2:1 i kilka dni później pracę w stołecznym klubie stracił Jacek Magiera.