Jeszcze nie skończyli zdjęć do Mocka, a już mają gotowy scenariusz Erynii

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-11-01 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-31 07:59

We Wrocławiu mamy już trasę spacerową śladami Eberharda Mocka, był spektakl teatralny wystawiany na deskach Teatru Współczesnego, czas na teatr TV, którego premiera w grudniu w Telewizji Polskiej. Jak to w dobrym kryminale możemy spodziewać się morderstwa, którego zagadkę wyjaśni, grany przez Szymona Piotra Warszawskiego - Mock. W spektaklu zobaczymy też Agnieszkę Żulewska czy Adama Cywkę. Reżyseruje Łukasz Palkowski odpowiedzialny za filmy "Bogowie" czy "Najlepszy".

Filmowcy kręcili w Hali Stulecia, prosektorium Uniwersytetu Medycznego oraz NOT. Reżyser przyznaje, że nie wiedział o tak dużej popularności Mocka:

- Muszę przyznać, że nie wiedziałem, jak popularna jest literatura Marka Krajewskiego. Tytuły "Śmierć w Breslau" słyszałem od dawna, natomiast nie skleiłem sobie tych dwóch rzeczy z "Mockiem", którego właśnie przeczytałem. 

Scenariusz napisał Krzysztof Kopka, współautor scenariusza „Końca świata w Breslau”, który wystawił Wrocławski Teatr Współczesny. 

Plan odwiedził też Marek Krajewski, autor powieści, na której podstawie powstaje spektakl. Czego, jego zdaniem brakuje, powieści?

- Brakuje oczywiście filmu czy serialu, ale miejmy nadzieję, że i to kiedyś powstanie. Nie skupiam się nad tym specjalnie. Cieszę się, że teraz jest taka, a nie inna wizualizacja powieści "Mock". 

A to życzenie, może się całkiem szybko spełnić, ponieważ scenariusz serialu o drugim bohaterze powieści Krajewskiego - Popielskim, jest już gotowy, mówi Marcin Kurek z Media Brigade:

- Pracuję w tej chwili nad "Eryniami" bardzo długo i mocno. Projekt trwa już dwa lata i już się zbliża do realizacji. W tej chwili jest już napisany scenariusz 11 odcinkowej wersji. 

Na razie nie jest znane nazwisko reżysera, odtwórcy głównej roli, ani data premiery. Natomiast spektakl "Mock" najprawdopodobniej, zobaczymy już 18 grudnia na antenie Telewizji Polskiej.

Przeczytaj też: 

Cztery jednostki wyjechały do pożaru w Hali Stulecia. A to tylko nagranie spektaklu o Mocku

Reklama
Zdjęcia
Jeszcze nie skończyli zdjęć do Mocka, a już mają gotowy scenariusz Erynii - 4
Jeszcze nie skończyli zdjęć do Mocka, a już mają gotowy scenariusz Erynii - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.