Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali turniej ATP w Paryżu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-11-05 16:00

Blisko dwugodzinna rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanego pierwszego seta. Nikt nie chciał oddać rywalom punktu przy swoim serwisie. Kubot i Melo mogli zakończyć tę partię w dwunastym gemie kiedy mieli dwa setbole, ale Hiszpan i Chrowat doprowadzili do tie-breaka. W nim Polak i Brazylijczyk nadal byli bezbłędni, a do tego dwukrotnie przełamali przeciwników i wygrali 7:3.

W drugim secie kluczowy był szósty gem. Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali go przy własnym serwisie do 30. Granollers-Pujol i Dodig objęli prowadzenie 4:2, a trzy gemy później wygrywając do 15 skończyli partię.

O zwycięstwie w turnieju decydował zatem super tie-break. Po stracie własnego podania Polak i Brazylijczyk
przegrywali już 2:5, ale to był ich ostatni moment słabości. Kubot i Melo trzykrotnie przełamali potem rywali i wygrali 10:6.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo - Ivan Dodig / Marcel Granollers-Pujol 7:6 (3), 3:6, 10:6