Zapaśnicy AZ Supra Brokers powalczą o trzecią wygraną

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-11-06 20:58
A|A|A

Grupa ta jest bardzo wyrównana i każdy rezultat meczu jest możliwy. Trudno doszukiwać się zdecydowanego faworyta. To jednak dobra wiadomość dla kibiców sportu zapaśniczego. Emocji i dramatycznych walk jest mnóstwo.

Drużyny desygnują do boju swoje najmocniejsze składy z gwiazdami światowych zapasów. Drużyna z Wrocławia jest liderem grupy „B” i jak zapowiadają trenerzy ekipy Józef Tracz i Julian Kwit, nie zamierzają w Łodzi oddać prowadzenia w grupie. W ekipie AZ Supra Brokers zobaczymy: brązową medalistkę Mistrzostw Świata i olimpijkę z Rio de Janeiro, Jessicę Blaszkę ( Holandia -48kg FW – zapasy kobiet ). Brązową medalistkę Mistrzostw Świata, wicemistrzynię Europy i dwukrotną Młodzieżowa Mistrzynię Europy, Tatyanę Kit z Ukrainy. Silnym punktem drużyny z Wrocławia będzie z pewnością Adela Hanzlickova z Czech, która ma już na koncie starty w najważniejszych imprezach mistrzowskich wśród seniorek i jest trzykrotną Młodzieżową wicemistrzynią Europy. Rosyjski zaciąg w stylu wolnym : Magomedsultanov Zalimkham (57 kg) i Minkailov Zalikhman (97 kg), stanowić będzie o sile stylu wolnego wrocławian.

Wśród klasyków wystąpią: Mistrz Polski – Łukasz Banak (130 kg). Dawid Kareciński – Mistrz Polski z kategorii wagowej 71 kg ( w lidze 66 kg) i młody, ambitny młodzieżowiec, dwukrotny brązowy medalista MP seniorów – Filip Chrząszcz (85 kg ). Skład ekipy gości wydaje się być bardzo mocny i jak dotychczas jest bardzo skuteczny.

Łódzka drużyna to mieszanka młodości i doświadczenia. W kategorii wagowej do 48 kg wśród pań zobaczymy Miglienę Linguraru ( złota medalistka Mistrzostw Świata w zapasach plażowych, piąta zawodniczka Mistrzostw Europy ). Walcząca bardzo pewnie, zdecydowanie i skutecznie Martina Kuenz. Austriaczka to piąta zawodniczka Mistrzostw Świata i dwukrotna wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Bez względu na taktyczne posunięcia trenerów ekipy gospodarzy arcyciekawie zapowiada się kolejna walka z udziałem Gevorga Shakyana. Mistrz Polski z kategorii wagowej 66 kg (GR), potrafi wygrywać w pięknym stylu walki, nawet w kategorii wagowej do 85 kg (GR). Kolejny as w talii KS Budowlani Łódź, to Edward Barsegjan. Mistrz Polski w kategorii wagowej do 59 kg, wicemistrz Europy z roku 2009, być może stoczy kolejna walkę z Dawidem Karecińskim, a to już zapaśniczy klasyk!

Wszystko oczywiście zależeć będzie od manewrów taktycznych, doświadczonych składów trenerskich obu ekip. Jednego kibice PWPW KLZ mogą być pewni, to będzie spotkanie drużyn, które będzie kandydować do tytułu meczu całego sezonu.

Gospodarze zapowiadają wiele ciekawych atrakcji dla publiczności w Atlas Arenie. Mecz rozpocznie się we wtorek o 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama