Piłkarskie mistrzostwa świata w Lubinie i Legnicy?

Robert Skrzyński, BT | Utworzono: 2017-11-08 07:11 | Zmodyfikowano: 2017-11-08 07:33
A|A|A

fot. zaglebie.com

Kolejna duża piłkarska impreza w Polsce? PZPN chce, aby na 100-lecie związku w 2019 roku w naszym kraju zorganizowane zostały mistrzostwa świata do lat 20. Kluczową sprawą dla polskiej kandydatury jest to ile miast może gościć turniej. Do tej pory MMŚ U-20 odbywały się zawsze w sześciu miejscowościach. Polski Związek Piłki Nożnej chciałby podwoić tę liczbę. 

- Piłkarze mają pojawić się także w naszym regionie - mówi prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski.

- Wiodącym stadionem będzie stadion Zagłębia Lubin. FIFA nie wyraża bowiem zgody na grę na potężnych stadionach. Takim drugim naszym, rezerwowym stadionem jest stadion Miedzi Legnica. Jeżeli FIFA zgodzi się, żeby grać grupę na dwóch stadionach to na tych dwóch obiektach kibice na pewno obejrzą mistrzostwa świata U-20.

stadion w Legnicy fot. miedzlegnica.eu 

- Tutaj muszą być dwa małe stadiony, maksymalnie 15 tysięcy dlatego właśnie kandydatury Lubina i Legnicy. Myślę, że szanse są duże bo jeżeli były w Polsce mistrzostwa Europy do lat 21 i nie zawitały na Dolny Śląsk, to tym razem powinno być właśnie tak, że w ramach jakiejś uczciwości i sprawiedliwości będziemy gościć mecze turnieju U-20 -  mówi dziennikarz Przeglądu Sportowego Antoni Bugajski.Turniej chcą zorganizować także Indie i Peru. Decyzja ma zostać podjęta w marcu przyszłego roku.

Młodzieżowe mistrzostwa świata to impreza rozmiarem podobna do ostatnich seniorskich mistrzostw Europy. Występują w nich 24 drużyny. Turniej rozgrywany jest co dwa lata. W tym roku odbył się w Korei Południowej, a mistrzami świata zostali Anglicy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama