„Raz Dwa Trzy Młynarski" w Radiu Wrocław

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2018-04-14 21:15 | Zmodyfikowano: 2018-04-14 21:15
Dodaj do Wykop.pl

W repertuarze zespołu RAZ DWA TRZY można było znaleźć zarówno lżejsze, żartobliwe piosenki, poezję śpiewaną, ciekawe połączenia różnych gatunków i stylów, a także poważniejsze teksty refleksyjne i religijne. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem.

Zespół RAZ DWA TRZY założony został w 1990 roku w Zielonej Górze przez Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. Już trzy miesiące później młodzi studenci wygrali 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, a po roku nagrali swój debiutancki album Jestem Polakiem. W 1992 roku RAZ DWA TRZY wystąpiło na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie oraz wydali drugi krążek To ja. Od tamtej pory kariera zespołu nabrała tempa. Koncerty, kolejne albumy z których każdy odznaczał się w historii muzyki, wiele nagród muzycznego przemysłu i rzesze fanów w całej Polsce.

W 2007 roku zespół nagrał album pod tytułem „Raz, Dwa, Trzy - Młynarski". Album, powstały w wyniku bezpośredniej sugestii Pana Wojciecha, zyskał ogromne uznanie wśród publiczności, miano podwójnej platyny oraz dostał nagrodę Fryderyka 2008 w kategorii Album Roku Pop. Właśnie z tym materiałem zespół wystąpił w sali koncertowej Radia Wrocław. 


 

Reklama