Tak uczą parkowania na wrocławskim Gaju: "Czy posiadają Państwo coś takiego jak rozum?" [FOTO]

Michał Kazulo, mz | Utworzono: 2017-11-09 11:49 | Zmodyfikowano: 2017-11-09 11:49
A|A|A

fot. Michał Kazulo

Chodzi o auta, które zajmują dwa miejsca parkingowe i w ten sposób blokują możliwość parkowania innym kierowcom. Dodajmy, że całe osiedle Gaj, to jedno z wrocławskich blokowisk, na którym o parking nie jest łatwo.

Co sądzicie o takiej formie wyrażania emocji? Czy nie jest zbyt mocna? A może zbyt słaba? Czekamy na Wasze - kulturalne - komentarze pod artykułem. A poniżej wspomniany apel - pisownia oryginalna:

"Szanowni Państwo,

czy posiadają Państwo coś takiego jak rozum czy abstrakcyjne myślenie? Bo o ile tymi autami nie jeżdżą małpy to zakładam, że powinniście.

Niestety nie widać tego po sposobie w jakim parkujecie swoje auta. Jak można być takimi egoistami by z góry zakładać, że cały parking należy do Was??!!

Uprzejmie proszę o powrót na kurs prawa jazdy jeżeli nie są Państwo w stanie zrobić tego poprawnie lub jeżeli obecny stan rzeczy wynika z lenistwa/braku myślenia/jakiegokolwiek innego powodu upraszam o natychmiastowe zaprzestanie tych oburzających czynności.

Nie każdy ma możliwość być wczesnym wieczorem w domy by zająć sobie swobodnie miejsce parkingowe - ludzie się uczą, pracują na nocne zmiany lub zwyczajnie wracają późno do domu. Wierzcie mi proszę, że od zastawienia Państwa auto odciąga mnie jedynie grupa osób, które posiadają zdolność parkowania a zostałyby zastawione.

Przemyślcie Swoje zachowanie.

Z poważaniem.

PS: Wiem, że wasze parkowanie nie wynika z faktu wcześniejszego ułożenia aut na parkingu ponieważ wasze zachowanie jest nagminne i powtarza się co najmniej od paru tygodni. Sprawdzam Was."

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~piskar
2017-11-22 20:54:43
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Świetny tekst i wcale nie ubliżający osobie źle parkującej. Jeśli swoje EGO ma w pożądku na pewno kwestię parkowania przemyśli pozytywnie. PARKÓJ TAKŻE DLA MNIE. To hasło dla bardziej wymagających intelektualnie.
~CRAZY HENRY
2017-11-21 20:01:26
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
W Lubinie jest chyba nawet gorzej z miejscami parkingowymi pod blokami. Nawet parking z wylanego betonu z wyraźnie zaznaczonymi obszarami parkowania samochodu/ przegrody dylatacyjne/, wielu nie powstrzymuje od stawania "okrakiem" na dwóch miejscach. Uważam, że forma zwrócenia delikwentowi uwagi w postaci pisma jest bardzo delikatną. U nas kiedyś ktoś takim parkującym spuszczał powietrze z jednego koła. A kto teraz wozi w aucie pompkę lub kompresorek? Ogólnie rzecz biorąc, ten problem zależy tylko od kultury osobistej. Miejsc parkingowych zawsze będzie brakowało, więc tym bardziej bądźmy dla siebie życzliwsi i myślmy! MYŚLMY O BLIŹNICH ! Ale to jest wołanie na puszczy...
~PRL
2017-11-15 09:24:37
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: -1
Problemem sa projektanci osiedla którzy zaprojektowali je bezmyślnie . Jak można projektować osiedle w którym nie mysli sie o prakingu? Gdzie to takich inżynierów kształcą? Kto to projektował i skazał ludzi na 100 lat cierpienia bo tyle może te bloki wytrzymają? Te osoby które to projektowały powinny odpowiadac teraz za Bubel który stworzyly.
~qpqopqp
2017-11-10 17:37:36
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -7
Pomysł żeby agresywnie przemocowo i jednocześnie z ukrycia komunikować innym swoje potrzeby, jest tak samo "małpi", egoistyczny, niski i prymitywny jak zajmowanie 2 miejsc.
~Pako
2017-11-10 15:16:02
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 10
Moim zdaniem super. Takie parkowanie to juz plaga w miescie.
~brawo!
2017-11-10 08:13:09
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 3
Do tej treści powinien być załączony jakiś przekaz fizyczny...
~Andrzej
2017-11-10 02:53:30
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 5
To teraz przydałoby się wrocławian nauczyć jeździć po rondzie dwu i trzypasmowym. W pracy usłyszałem, że trzymanie się prawego pasa wynika z potrzeby bezpieczeństwa.
~nik
2017-11-10 00:22:28
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: 4
Najlepiej działają karne k...y znaczy członki :)
~Maciek
2017-11-09 22:20:31
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 6
Popieram!!! Brawo za tekst.
~Prawdomówny
2017-11-09 19:56:52
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
No właśnie na Gaju już kilka lat zbierana jest kasa na parkingi i jakoś nie widać tych parkingów kto przeżarł kasę .Poza tym to wstyd żeby na taki osiedlu nie było parkingów tylko miejsce do srania dla psów na każdym chodniku kupa
~Kierowca
2017-11-09 19:25:11
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 9
Bardzo dobrze i tak uważam że zbyt grzeczny tekst....takich baranów co zajmują 2 miejsca powinni odcholowywac w pizdu????????????????
~Tomek
2017-11-09 18:21:41
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 11
Ja mam pod domem taką sytuację: jedne samochód stoi już ponad rok, drugi ok 4 m-cy. Nieużywane stoją i zajmują miejsce tak jakby to prywatny garaż był. Jest na to jakiś sposób ?
~AKM
2017-11-09 15:45:16
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jeszcze mnie wkurza parkowanie wzdłuż drogi i na łukach! Uważam, że apel jest za długi i zbyt uprzejmy.
~Marek70
2017-11-09 14:15:18
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 12
Ludzie egoistyczni parkują zajmując 2 miejsca, blokują wjazdy, innych użytkowników ruchu... nie wspomnę już o nieużywaniu kierunkowskazów np przy zjeździe z ronda... niektórych powinno się egzaminować co pół roku. BARDZO DOBRY POMYSŁ!!!!!!
~ORMO
2017-11-09 14:05:32
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -11
ORMO czuwa????
~Bystro
2017-11-09 12:32:58
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -32
Ale ludziom się nudzi... pewnie jakiś osiedlowy poduszkowiec, co sam jeździ rowerem, chodzi i nakeleja te karki. Ojca Mateusza się za dużo naoglądał i teraz ma własne śledztwo.
~JużNieStudent
2017-11-09 12:26:18
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 16
Uważam, że to dobry sposób zwrócenia uwagi na palący problem parkowania. Szedłbym też w zmniejszenie liczby aut przez zwiększenie podatku na drugie i trzecie auto. Miasto jest na tyle skomunikowane (bardziej niż małe miasteczka i wsie) że aby się gdzieś dostać nie trzeba odpalać diesla i stać w korku razem z innymi samotnymi osobami na wrocławskich ulicach. Nie każdy też musi posiadać samochód chyba, że ekologiczny na prąd itp. Lepiej tez zainwestować w jeden droższy, ekologiczny niż trzy kilkunastuletnie. (Apel.) Studenci- młodzi kierowcy, jeśli widzicie że pod blokami w których wynajmujecie mieszkania (pokoje) nie ma już miejsc parkingowych to zostawcie swoje łaziki w waszych miasteczkach. Bo i tak mało nimi jeździcie chyba że wracacie na weekend do domu a przecież przy uczelniach też jest problem z parkowaniem.
~Bartek
2017-11-09 12:02:21
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 12
Mieszkałem kiedyś na Krynickiej. Potwierdzam, znalezienie miejsca parkingowego tam często jest po prostu niemożliwe, a zajmowanie dwóch miejsc parkingowych jest nieźle frustrujące, kiedy wraca się z pracy i chce się po prostu iść do domu.
NA ANTENIE
WojciechJanicki
Wojciech Janicki
 09:00 - 12:00
Kulturalne przedpołudnie
Zapraszam