Ślubowanie nowych policjantów we Wrocławiu

pk, inf. pras. | Utworzono: 2017-11-10 15:19 | Zmodyfikowano: 2017-11-10 15:19
A|A|A

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zorganizowała uroczystość z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej. W uroczystym apelu, który zorganizowano wczoraj na terenie Akademii Muzycznej we Wrocławiu, udział wzięli - kierownictwo dolnośląskiej Policji, wyróżnieni policjanci i pracownicy cywilni, Wojewoda Dolnośląski, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 roku, przedstawiciele różnych wrocławskich środowisk oraz sympatycy dolnośląskiej Policji.

Apel rozpoczął się od uroczystego ślubowania, które złożyło 52 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby na Dolnym Śląsku. Wszyscy powtarzali słowa roty ślubowania wypowiadane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego.

Następnie uczestnicy uroczystości wysłuchali wystąpienia na temat historii państwa polskiego i odzyskania niepodległości przez Polskę, które przygotował prof. dr hab. Krzysztof Kawalec Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Podczas uroczystości policjantom i pracownikom Policji, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński wspólnie z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem, wręczyli ,,MEDALE ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ'' nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaki „ZASŁUŻONY POLICJANT" i medale „ZA ZASŁUGI DLA POLICJI" nadane Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wyróżnieni zostali także pracownicy służby cywilnej za szczególne zaangażowanie w wykonywaną pracę. Były to wyróżnienia przyznane zarówno przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu jak i Komendanta Głównego Policji. To bardzo ważne, by podkreślić rolę służby cywilnej w prawidłowym funkcjonowaniu formacji, jaką jest Policja.

Odznaczenia w tym roku otrzymało łącznie ponad 225 funkcjonariuszy, pracowników cywilnych i osób współpracujących z Policją dolnośląską. Nagrodami z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej wyróżnione zostały 184 osoby.

Po wręczeniu odznaczeń głos zabrali Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, którzy w swoich wystąpieniach podziękowali policjantom i pracownikom za owocną służbę, zaangażowanie w pracę oraz działania podejmowanie na rzecz bezpieczeństwa, a nowoprzyjętym funkcjonariuszom życzyli wytrwałości oraz powodzenia w służbie Państwu i obywatelom.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama