E-urząd ma pomóc mieszkańcom kilku dolnośląskich powiatów

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2017-11-15 21:22 | Zmodyfikowano: 2017-11-15 21:22
A|A|A

13 milionów z tej kwoty to unijna dotacja. Prezydent Bolesławca Piotr Roman mówi, że system umożliwi sprawdzenie działek budowlanych czy przemysłowych łącznie z tym jak są nasłonecznione.

Wymieniane są m.in. serwery i komputery w urzędach, powstaje oprogramowanie a także wspólna aplikacja, która będzie zawierać wszelkie możliwe dane począwszy od tego jakie instalacje znajdują się pod ziemią po informacje jak nasłonecznione jest dane miejsce. - To ma być narzędzie, które umożliwi zdobycie potrzebnych danych bez składania wniosków do gminy i czekania na wypisy - mówi koordynatorka projektu Monika Rutyna:

System umożliwi też otrzymanie zaświadczeń, po które dotąd trzeba się było fatygować osobiście. By wszystko działało gładko potrzebna jest zmiana ogólnopolskich przepisów bo, jak podkreśla Roman: - Mogą być urzędy, które np. nadal będą się domagać zaświadczeń z pieczątkami, a tych w elektronicznej wersji nie będzie:

Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Realizują go miasto i gmina wiejska Bolesławiec, Gromadka, Lwówek Śląski, Zawidów, Nowogrodziec, Osiecznica, Sulików, Warta Bolesławiecka oraz Zagrodno.

Jak zapewniają samorządowcy wprowadzenie elektronicznego systemu dostępu do danych przechowywanych i przetwarzanych przez samorządy nie powinno spowodować zwolnień w urzędach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama