Kolejny etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny ze wsparciem unijnym

Michał Hamburger | Utworzono: 2017-11-15 20:21 | Zmodyfikowano: 2017-11-15 20:21
A|A|A

- Pieniądze zostaną przeznaczone na m.in. na modernizację śluzy żeglugowej i przebudowę przepławki – wyjaśnia wiceminister rozwoju Witold Słowik, który reprezentował resort podczas podpisania umowy. - Całkowita wartość inwestycji to nieco ponad 28 mln. – 85 proc. kosztów, czyli prawie 24 mln zł zostanie sfinansowanych z funduszy UE – dodaje wiceszef MR.

Przedsięwzięcie jest jednym elementów modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Na ten cel w Programie Infrastruktura i Środowisko przeznaczono 1,1 mld zł. Brzeska inwestycja jest jedną z czterech, które do tej pory otrzymały dofinansowanie.

Do realizacji pozostało jeszcze osiem przedsięwzięć, m.in. modernizacja śluz i jazów odrzańskich, w tym na Kanale Gliwickim, odbudowa i modernizacja zabudowy regulacyjnej na Odrze swobodnie płynącej i granicznej oraz kolejny, trzeci etap wdrożenia systemu informacji rzecznej RIS.

Stronami podpisanej dzisiaj umowy są Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej (RZGW) we Wrocławiu, które realizuje inwestycję i Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT), wyspecjalizowana jednostka, która wdraża dofinansowane z UE inwestycje transportowe. W imieniu RZGW umowę podpisał zastępca dyrektora Bartłomiej Pietruszewski. Ze strony CUPT – dyrektor Przemysław Gorgol.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama