17-latek pod wpływem narkotyków zatrzymany po policyjnym pościgu

Bartosz Tomczak, mat. prasowe | Utworzono: 2017-11-16 16:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu legnickiego. Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji z Komisariatu Policji w Chojnowie podczas patrolowania miasta około godziny 20.00 zauważyli osobowego renaulta. Kierowca na widok radiowozu zaczął wykonywać nerwowe manewry pojazdem, co wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. W związku z tym policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna widząc oznakowany radiowóz oraz sygnały dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli, więc za nim pościg.

Chwilę później mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie parkingu. To jednak nie zatrzymało kierowcy, ponieważ wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci po kilkunastu metrach biegu zatrzymali 17-letniego mieszkańca Chojnowa, który wcześniej prowadził samochód.

Jak ustalili funkcjonariusze, nie miał on uprawnień do kierowania pojazdami, a chwilę wcześniej zażywał narkotyki. Badanie narkotesterem dało wynik pozytywny. Nastolatek został następnie przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.
Ponadto policjanci przy zatrzymanym ujawnili dokumenty w postaci dowodu osobistego oraz prawa jazdy należącego innej osoby. Dokumenty te sprawdzono w policyjnych bazach. Okazało się, że zostały one utracone na terenie powiatu bolesławieckiego.

Funkcjonariusze mężczyznę umieścili w policyjnym areszcie i zabezpieczyli pojazd.

17-latkowi w świetle obowiązujących przepisów grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama