Potrzebny bliźniak genetyczny dla 9-letniego Karola. Pomożesz?

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-11-17 07:48 | Zmodyfikowano: 2017-11-17 07:59
Potrzebny bliźniak genetyczny dla 9-letniego Karola. Pomożesz? - fot. archiwum prywatne
fot. archiwum prywatne

Nie ma nic piękniejszego niż danie komuś życia - tymi słowami ambasadorka wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei Martyna Wojciechowska włącza się w akcję poszukiwania dawcy szpiku kostnego dla 9-letniego Karola Walczaka. Znana podróżniczka odwiedziła chłopca, który musi jak najszybciej mieć przeszczep, ale na razie w całej światowej bazie nie ma dla niego w pełni zgodnego dawcy. Jak mówi zdobywczyni najwyższej góry świata, Karol kolejny raz zdobywa Everest, już trzeci raz walczy o życie i potrzebuje naszej pomocy.

- Pomóżmy mu wszyscy wrócić do pełni zdrowia. Im więcej osób się zarejestruje, tym większa szansa dla niego - mówi Martyna Wojciechowska. 

Po przeszukaniu całej światowej bazy udało się znaleźć w Niemczech dwie osoby, które są zgodne 9/10 i to już jest szansa, ale mama chłopca wierzy, że uda się znaleźć genetycznego bliźniaka. Jak dodaje Dorota Walczak bez przeszczepu się nie obejdzie, a im większa zgodność tym większa szansa na wyleczenie.

Rodzina, woluntariusze i Fundacja DKMS zorganizowały wielką akcję rejestrowania dawców szpiku kostnego. We Wrocławiu zapisać można się w sobotę lub niedzielę w czterech miejscach: w galerii handlowej Magnolia Park lub Pasaż Grunwaldzki, pl. Solny lub w szkole Karola przy ulicy Wieczystej. Wolontariusze apelują także o odsyłanie pakietów z wymazem i wypełnioną ankietą.

Jak zostać dawcą? Kliknij w obrazek i dowiedz się więcej

Gdzie się rejestrować?

18 listopada
Plac Solny Wrocław w godz. 10:00 - 21:00

18 i 19 listopada
Magnolia Park w godz. 11:00-19:00
Pasaż Grunwaldzki w godz. 11:19:00

19 listopada
Szkoła Podstawowa nr. 17, ul. Wieczysta 105 w godz. 09:30-15:30

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.