Remont drogi zakończony, stan nawierzchni… jeszcze gorszy

Patrycja Wawrzyniak | Utworzono: 2017-11-20 08:10 | Zmodyfikowano: 2017-11-20 08:10
A|A|A

fot. Patrycja Warzyniak

Od blisko dwóch tygodni mieszkańcy Ołtaszyna, dokładniej ulicy Motylkowej, próbowali dowiedzieć się, co stało się z ich drogą. Stan nawierzchni nigdy nie był dobry, a pełen dziur i błota - Rada Osiedla podejrzewała, że ktoś postanowił wziąć sprawy we własne ręce.

Jak się okazało – bardzo nieporadnie. Według mieszkańców na ulicę wylano… cement. Materiał do dziś nie zastygł, tworząc na drodze betonowe błoto. - Zapach koszmarny, a cementową maź mamy wszędzie - skarżą się mieszkańcy:

Zastygając, wydziela pył, który, według mieszkańców, może szkodzić zdrowiu. O szczegóły sprawy zapytaliśmy Sebastiana Wilka, przewodniczącego Rady Osiedla Ołtaszyn:

Przez cały ten okres ani Rada Osiedla, ani mieszkańcy nie zostali poinformowani o tym, kto jest odpowiedzialny za remont drogi. Po rozmowie z Ewą Mazur - rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta – wiemy już, że prace zostały wykonane na zlecenie tej właśnie instytucji:

Ewa Mazur dodaje także, że do wyrównywania dróg używa się nieszkodliwego kruszywa - nie cementu. W tym przypadku zastosowano prawdopodobnie zbyt drobnoziarnisty materiał – stąd nieoczekiwany efekt. ZDiUM zapewnia, że firma przystąpi do poprawek, gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama