Piotr Zieliński strzelił gola w Lidze Mistrzów! [ZOBACZ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-11-21 22:39 | Zmodyfikowano: 2017-11-21 22:49

Napoli potrzebowało zwycięstwa, żeby przedłużyć swoje nadzieje na awans do fazy pucharowej. Wynik otworzył w 56 minucie Lorenzo Insigne popisując się pięknym strzałem w okienko. W 81 minucie podwyższył Piotr Zieliński trafiając do siatki z sześciu metrów po dokładnym po dwójkowej akcji z Driesem Mertensem. Rezultat dwie minuty później ustalił właśnie belgijski napastnik.

W innym meczu grupy F Manchester City zwyciężył Feyenoord 1:0. W ostatniej kolejce Napoli zagra na wyjeździe z Feyenoordem, a Szachtar podejmie Manchester. Jeśli włoski zespół wygra, a ukraiński przegra, to wtedy Piotr Zieliński będzie wiosną nadal grał w Lidze Mistrzów. W innym wypadku Napoli trafi do fazy pucharowej Ligi Europy.

Co działo się w innych dzisiejszych spotkaniach?

W grupie G szansę na awans straciło Monaco. Zespół Kamila Glika przegrał z RB Lipsk 1:4, a Polak rozegrał pełne 90 minut. W drugim spotkaniu Besiktas Stambuł zremisował z FC Porto 1:1 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie.

Sporo emocji było w grupie E, tam Sevilla zremisowała z Liverpoolem 3:3, choć przegrywała 0:3. W drugim meczu Spartak Moskwa zremisował z Mariborem 1:1. Z tej grupy jeszcze żaden zespół nie jest pewny awansu.

W grupie H, Real Madryt rozgromił na wyjeździe APOEL Nikozja aż 6:0, a Tottenham wygrał w Dortmundzie z Borussią 2:1. Niemiecki klub ostatecznie stracił dziś szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.