Jelenia Góra: Biało-Czerwona Kotlina. Nowe koło Kukiz'15

Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2017-11-25 14:07 | Zmodyfikowano: 2017-11-25 14:07
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Chcemy zrobić z "czerwonej kotliny" kotlinę biało-czerwoną – zapowiedzieli dziś w Jeleniej Górze działacze Kukiz'5, którzy założyli właśnie koło organizacji w Jeleniej Górze. Tak też: Biało-Czerwona Kotlina nazwali swoje koło. Kukiz'15, jak zapowiedzieli działacze, wystawi w Jeleniej Górze kandydata na prezydenta miasta. Przewodniczący koła Paweł Wilk, który startował w wyborach 3 lata temu, nie złożył jednak deklaracji czy wystartuje ponownie:

- Nie wiem, nie chcę wypowiadać się, zobaczymy jak będzie. Od dzisiaj formalnie działam w ramach Kukiza, a to jest demokratyczna struktura w związku z tym o tych sprawach będzie decydowała rzesza ludzi, którzy będą należeć do Kukiz'15.Na konferencji inaugurującej działalność jeleniogórskiego koła ugrupowania pojawił się kojarzony z Dolnośląskim Ruchem Samorządowym, były przewodniczący rady miasta w Jeleniej Górze i były lokalny polityk Platformy Obywatelskiej, Leszek Wrotniewski, który jak sam o sobie powiedział, jest szeregowym członkiem Kukiz'15:

- Dla mnie najważniejszy jest samorząd Jeleniej Góry. Nie mam ambicji wprowadzania swojej osoby w geopolitykę krajową czy regionalną. Jelenia Góra jest dla mnie najważniejsza i uważam, że Kukiz jest taką szansą, żeby do tej lokalnej, małej polityki wprowadzić nowe twarze, nowy powiewem.Całe ugrupowanie ma jednak ambicje budowania struktur w całej Kotlinie Jeleniogórskiej i wystawienia kandydatów do sejmiku dolnośląskiego. działacze zapowiedzieli dziś również walkę o jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach samorządowych, które jak chce Prawo i Sprawiedliwość mają w nowej ordynacji zostać zlikwidowane.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama