Lodowisko w Wałbrzychu musi zaczekać

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2017-12-06 17:08 | Zmodyfikowano: 2017-12-06 17:09
A|A|A

fot. tbi-architekci.pl

O planach budowy takiego obiektu mówiono w Wałbrzychu przez ostatnie lata. Temat podnosili też mieszkańcy, którzy pytani o potrzebne inwestycje wielokrotnie przywoływali taką inwestycję. Wybór jest niewielki. Lubiący się poślizgać muszą dojeżdżać do Świdnicy, Wrocławia czy Strzegomia.

- Zastanawiamy się, szukamy, niestety nie możemy jako spółka aplikować o dotacje w ramach ZIT-u czyli środków unijnych - mówi prezes Mariusz Gawlik.

Bez dotacji inwestycja musi zostać wstrzymana. Jak mówi prezes Aqua Zdroju - projekt zakładał budowę wielofunkcyjnego obiektu, który mógłby poszerzyć ofertę również w lecie.

- Ja jestem przekonany, że lodowisko kryte ma na pewno sens. Ten projekt zakładał koncepcje zadaszonego obiektu, który częściowo byłby otwierany w lecie. Były tam kort, boisko sportowe. Obiekt również mógłby pełnić swoje funkcje w lecie. 

Spółka szuka innych dróg finansowania. Być może sprawy przyspieszą po ostatnich zmianach w zarządach wałbrzyskich instytucji, w wyniku czego - do Aqua Zdroju trafi Rafał Wiernicki - były prezes Zamku Książ, który zajmie się teraz finansami spółki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama