Polkowice: Wstrząs w kopalni Rudna. Ewakuowano górników

Andrzej Andrzejewski, GN | Utworzono: 2017-12-07 19:39
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Tuż przed godziną 19. mieszkańcy Polkowic odczuli bardzo silny wstrząs skorupy ziemskiej. To była siódemka w dziesięciostopniowej skali górniczej. Ze stacji Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie wyjechali ratownicy. Do tego momentu nie ma informacji o poszkodowanych pracownikach kopalni Rudna.

Światowe sejsmografy pokazują, że zatrzęsło z siłą blisko 5 stopni w skali Richtera. Urządzenia rejestrujące drgania ziemi w przykopalnianej stacji sejsmicznej pokazują jednak siódemkę, ale epicentrum wstrząsu lokalizują niespełna kilometr pod powierzchnią, stąd przerażające wrażenie.

- Ratownicy natychmiast wyjechali ze stacji w Sobinie, ale taka jest procedura - uspokaja rzecznik Polskiej Miedzi Justyna Mosoń.

Z zagrożonego miejsca pod ziemią ewakuowano górników. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyna wstrząsu to niekontrolowany ruch górotworu, czyli zjawisko, którego nie da się przewidzieć.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama