Udane zakończenie roku. KGHM Zagłębie wygrało z Wisłą 2:1

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-12-17 20:13 | Zmodyfikowano: 2017-12-17 20:13

Już na początku mecz został przerwany na ponad 10 minut z powodu rac odpalonych przez kibiców Wisły.

Zaraz po powrocie na boisku w 5. minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym piłkę z ostrego kąta do bramki rywali skierował Lubomir Guldan. Chwilę później powinno być 2:0. Bartłomiej Pawłowski znalazł się w polu karnym, uderzył mocno, ale trafił w słupek.

W 8. minucie Wisła miała rzut wolny. W pole karne dośrodkowywał Carlitos, ale dobrze interweniował Martin Polacek. W 14. minucie groźnie było pod bramką Zagłębia. Jesus Imaz zagrał do Rafała Boguskiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

Lubinianie odpowiedzieli akcją i strzałem z 25. metrów Jakuba Świerczoka, po którym udanie interweniował Julian Cuesta. W 20. minucie Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego, Świerczok uderzał głową i niewiele się pomylił.

Wisła także atakowała. W 33. minucie z dystansu uderzał Imaz, ale Polacek przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Sześć minut później był remis 1:1. Z prawej strony dośrodkował Zoran Arsenić, piłki nie sięgnął Alan Czerwiński i Carlitos strzałem z kilku metrów doprowadził do remisu.

W 43. minucie znów bliski szczęścia był Carlitos, ale jego strzał dobrze obronił Polacek. Chwilę później Zagłębie strzeliło gola. Po kontrze i dośrodkowaniu Czerwińskiego gola dla Zagłębia strzelił Jakub Świerczok.

Na początku drugiej połowy szansę miał Łukasz Janoszka, ale jego strzał zza pola karnego był niecelny. Wisła miała okazję w 58. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie strzelał Marcin Wasilewski. W 63. minucie z dystansu ma bramkę Wisły uderzał Adam Matuszczyk, ale dobrze interweniował Cuesta.

Trener Wisły Radosław Sobolewski dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Jakub Bartosz i Kamil Wojtkowski, którzy zmienili Rafała Bouskiego i Vullneta Bashę. W 82. minucie groźnie było w polu karnym Zagłębia. Po dośrodkowaniu Carlitosa minimalnie niecelnie strzelał głową Wasilewski.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i KGHM Zagłębie mogło cieszyć się z trzech punktów, które dały drużynie Mariusza Lewandowskiego awans na 5. miejsce w tabeli.

Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)

Gole: Carlitos 39 - Lubomir Guldan 5, Jakub Świerczok 45

Wisła: Cuesta - Arsenić (46' Bartkowski), Głowacki, Wasilewski, Sadlok - Boguski (78' Bartosz), Basha (78' Wojtkowski), Halilović, Imaz - Carlitos, Brożek

KGHM Zagłębie: Polacek - Guldan, Kopacz, Jach - Czerwiński, Matuszczyk, Kubicki, Jagiełło (90' Tosik), Janoszka (69' Woźniak) - Pawłowski (86' Tuszyński), Świerczok