Radio Wrocław Kultura: Najlepsze w sztuce w 2017 roku [SŁUCHAJ]

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2018-01-03 15:40 | Zmodyfikowano: 2018-01-03 15:40
A|A|A

Podsumowanie 2017 część druga.

16.15
W maju, o 17. WRO Media Art Biennale rozmawialiśmy z Piotrem Krajewskim. Impreza pod hasłem "Draft Systems" obfitowała w wystawy, pokazy, spotkania, performanse i koncerty. W maju 2017 roku, ale zaczynamy od roku 1989.

17.00
Zaczniemy od emocji, jak zawsze w Radiu Wrocław Kultura. Tych, w lipcu, dostarczył wrocławianom Oskar Zięta. Dawno, w mieście, tak chętnie i szeroko nie dyskutowano sztuki. "Nawa" zdaniem wielu kosztowała krocie, zdaniem artysty i tak za mało. Stworzona w technologii FiDU konstrukcja to zbiór stalowych, błyszczących łuków, które tworzą widowiskową bramę dla spacerowiczów. Oskar Zieta - twórca obiektu - opowiada o historii projektu, i o tym po co rzeźba w centrum Wrocławia.

17.45
A potem przyszedł październik czyli: architektura, Wrocław, książka i nagroda. Angielska wersja monografii "Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" autorstwa Michała Dudy i pod redakcją Małgorzaty Devosges-Cuber z Muzeum Architektury we Wrocławiu, została uznana za jedną a najlepszych książek architektonicznych 2017 roku. O czym opowiedzą autorzy.

18.15
Na koniec, dopiero przeminęła, "Moda na Cranacha" w Muzeum Narodowym Wrocław. Wystawa poświęcona malarstwu doby reformacji we Wrocławiu i na Śląsku przygotowana z okazji 500-lecia upublicznienia przez Marcina Lutra 95 tez w Wittenberdze. Kluczem do tej prezentacji jest malarstwo Lucasa Cranacha Starszego i jego kręgu. Po ekspozycji oprowadza nas kurator Marek Pierzchała.

Na koniec John Baldessari, a właściwie jego krótka historia, którą opowiada Tom Waits, czyli prawdopodobnie najlepszy materiał poświęcony sztuce jaki zdarzyło mi się zobaczyć w 2017 roku.

Zapraszam - Krzysztof Majewski

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama