Wyjazdowa wygrana lubinianek, derby dla zespołu z Kobierzyc

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-01-06 21:30

Lubinianki bez większych problemów wywalczyły zwycięstwo na Pomorzu. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej od początku zdecydowanie górowały nad rywalkami. Po kwadransie gry Miedziowe prowadziły różnicą pięciu goli, a do szatni schodziły już z 10-bramkową zaliczką. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Szczypiornistki Zagłębia nadal punktowały rywalki. Bardzo skutecznie grały zwłaszcza skrzydłowe z Lubina. Kinga Grzyb i Adrianna Górna razem rzuciły aż czternaście goli. Pozostałe zawodniczki Metraco nie chciały być gorsze, co w efekcie zaowocowało pewnym, 16-bramkowym zwycięstwem Miedziowych.

UKS Kościerzyna – Metraco Zagłębie Lubin 23:39 (12:22)

UKS: Brzezińska-Recław, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Mokrzka 8, Ziółkowska 4, Hartman 4, Rogożeńska 3, Gędłek 3, Białek 1, Siuda 1 oraz Kunz, Wójcik, Krajewska, Sus.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 8, Wojtas 3, Semeniuk 3, Trawczyńska 3, Buklarewicz 4, Wasiak 2, Górna 6, Mączka 1, Belmas 5, Milojević 3, Rosińska, Pielesz.

Jednostronny przebieg miały, rozegrane w Jeleniej Górze, derby Dolnego Śląska. Miejscowy KPR tylko na samym początku spotkania dotrzymywał kroku imiennikowi z Kobierzyc. Jeleniogórzanki w 6. minucie prowadziły 2:1, ale wystarczyło kilka akcji, by zespół z Kobierzyc odrobił z nawiązką straty. Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał rezultat 4:8 na korzyść przyjezdnych.

Po zmianie stron miejscowe miały szanse, by doprowadzić do remisu, ale na przeszkodzie stanęła słaba skuteczność jeleniogórskiej drużyny. W 33. minucie miejscowy KPR przegrywał 15:18, a potem przez ponad kwadrans nie potrafił zdobyć gola. Fatalną passę miejscowe przerwały dopiero przy wyniku 15:23. Drużyna z Kobierzyc zwycięstwo zawdzięcza szybszej i skuteczniejszej grze oraz dobrej postawie w bramce Magdaleny Słoty. Jeleniogórzankom tego dnia zabrakło odpowiedniego wsparcia ze strony bramkarek.

KPR Jelenia Góra - KPR Kobierzyce 20:28 (14:17)

KPR Jelenia Góra: Filończuk, Wierzbicka, Kolasińska - Karwecka 1, Dubiel, Bielecka 1, Oreszczuk 2, A. Tomczyk 5, Kobzar 1, Załoga 3, Jasińska 1, Żukowska 3, M. Tomczyk 3, Konofał.

KPR Kobierzyce: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 2, Wojda, Skalska 4, Mączka 2, Janczak 3, Wesołowska, Kaźmierska 2, Wierteleak 6, Charzyńska 3, Linkowska 1, Daszkiewicz, Walczak, Dąbrowska 5, Michalak.