Zanim przekazali mieszkanie socjalne... zlikwidowali łazienkę

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2018-01-19 09:21 | Zmodyfikowano: 2018-01-19 09:21
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne

Matka trójki dzieci ma problemy finansowe - nie poradziła sobie z długami pozostawionymi przez ojca, więc trafia do mieszkania socjalnego. Podległa prezydentowi Legnicy firma komunalna przekazuje jej klucze, ale najpierw... likwiduje łazienkę. Remont kosztował 25 tysięcy złotych. Joanna Kurowska przyznaje, że to dopiero początek problemów. Kurator rodzinny kilka dni temu ostrzegł, że jeśli mieszkanie nie będzie miało odpowiedniego standardu, sąd może jej ograniczyć prawa rodzicielskie.

Była łazienka, ale ci z ZGM stwierdzili, że to podwyższa standard mieszkania socjalnego, mimo że ja jestem z trójką dzieci i z chorą mamą w tym mieszkaniu. Ci co robili remont mieszkania, to kazali im ludzie z ZGM-u wyburzyć tę łazienkę. Bo tutaj był prysznic, toaleta... Wcześniejsza mieszkanka miała to zrobione. Ja myję dzieci w misce.

Dlaczego w czasie remontu... zniknęła łazienka? Jak wyjaśnia Ryszard Lisiecki, wicedyrektor ZGM-u, likwidacja była konieczna:

Wskazaliśmy ten lokal z zasobu socjalnego jako jeden z lepszych. Stwierdziliśmy, że jest nielegalnie wykonana łazienka. Takich elementów nie możemy sankcjonować. W Legnicy jest około tysiąc lokali, które nie posiadają łazienki, są lokalami komunalnymi, a w szczególności są na bieżąco lokalami opłacanymi.

Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Legnicy podkreśla, że montaż prysznica i ubikacji na własną rękę jest nielegalny,  a poprzednia lokatorka nie wystąpiła o stosowne pozwolenia na ich montaż, czyli dopuściła się budowlanej samowoli. Matka przyznaje, że nie stać jej na budowę nowej łazienki. Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej nie może wyposażyć tysiąca swoich mieszkań w prysznice i toalety z tego samego powodu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Koral
2020-03-19 00:27:07
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ale patola i ten brud szok i oczywiscie dac takim wszystko za darmo. Masakra
~Daria
2020-03-19 00:18:43
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale patola Te sciany brudne poobijane i ta matka z tym obwislym brzuchem Sciany brudne by pomalowa szok
~Marlena z zgm
2019-03-09 12:12:56
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
stać ją i to nie na jedno , do pracy nie pójdzie bo jej się nie chce pracować , co pół roku wymieniają jej drzwi , wstawiają bojlery , nowe okna i wszystko za darmochę bo się nie chce pracować jak można brać kasę z każdej możliwej instytucji i do tego się nie narobić , a skoro nie pracuję to chodzi i się wykłóca w urzędach i zarządach i dostaje wszystko bo po prostu nęka ich tam i na odczepnego oby jej się tylko pozbyć ostaje to co chce żal mi tylko tych ludzi co pracują i nie mogą się starać o nic w tych instytucjach bo są "za bogaci o 200zl" wiec wniosek nasuwa się jeden iść na bez robocie robić dzieci i cieszyć się życiem
~Rata
2018-01-27 09:34:18
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 0
Remont polegal na wyburzeniu lazienki i pozostawieniu gruzu? Czy to zdjecie wyremontowanego mieszkania? Urzednik powinien to zalegalizowac a nie wyburzac? Uzyskal pozwolenie na rozbiorke to mogl zalegalizowac!!! Czy oni biednych uwazaja za podludzi?
~Komentarz został usunięty
2018-01-20 17:43:10
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -4
Komentarz został usunięty
~czytelnik
2018-01-20 17:12:14
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 2
czy my aby na pewno mieszkamy w XXI wieku????
~Stefan
2018-01-20 10:26:32
z adresu IP: (94.217.xxx.xxx)
Ocena: 1
Hamstwo mogli dac inne mieszkania z łazienką że względu na dzieci Ale kogo to obchodzi
~Anna
2018-01-20 09:08:28
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Brak słów! Kur*** !
~kolo
2018-01-20 07:40:15
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
tutaj nie dotarła dekomunizacja
~Sarka
2018-01-19 23:52:53
z adresu IP: (86.187.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bez komentarza
~Wiola
2018-01-19 21:32:32
z adresu IP: (82.24.xxx.xxx)
Ocena: 6
Idioci
~Hej
2018-01-19 18:46:13
z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Ocena: 6
Czy zdjęcia są wykonane w opisywanym mieszkaniu? To mieszkanie nie wygląda jak po remoncie.
~Andre
2018-01-19 16:34:09
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dlatego będę powtarzał jak mantre mam juz te 54lata i wiem jedno w tym kraju dalej rządzi komuna po tym rzekomym okrągłym stole zmnienily się tylko symbole
~O...
2018-01-19 14:26:18
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 7
A może zamiast wieszać psy na urzędniku, który notabene wykonuje swoją pracę według przepisów bo inaczej ja straci to warto zmienić przepisy?? Wiele jest sytuacji które bulwersują społeczeństwo. Zawsze ogrywa się urzędnikom Ale nikt nie robi nic z absurdalnymi przepisami.
~Krzysztof
2018-01-19 13:48:02
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 1
Urzędnik musi postępować zgodnie z przepisami. A czy ma do czynienia z podmiotem czy z przedmiotem....? W tym przypadku urzędnik człowiekowi ( bez urazy) urzędnikiem.
~kobieta
2018-01-19 13:29:14
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
Z serii: jak zmarnować pieniądze i utrudnić ludziom życie. Takie rzeczy tylko w Polsce, gdzie łazienka nadal jest luksusem :/
~Pracuś
2018-01-19 12:42:58
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wyburzenie stanu istniejącego to skandal. Sam jestem pracownikiem Zarządcy Budynku, takie praktyki nie mają miejsca u nas, tylko ze względu na długi wyburzanie łazienki wydaje się co najmniej absurdalne. A nie łatwiej było Zarządcy przekazać lokalu bez łazienki?? Wyszliby przynajmniej z twarzą, natomiast legalizacja samowoli budowlanej polegająca na dewastacji/wyburzeniu łazienki to jest postępowanie nieludzkie. Zawsze jest możliwość ustępstw od reguły, a nie robienie zwykłym ludziom takiej "przysługi". Podsumowując Zarządca poszedł po najmniejszej linii oporu, tak aby nie mieć problemu wyburzył łazienkę i teraz mając porządek w papierach jest zadowolony. Zrządca nie zrobił nic wiecej, a jedynie mówiąc kolokwialnie "uratował swoje cztery litery" dostosowując lokal socjalny według ustawy o ochronie praw lokatorów a to stanowczo za mało. Urząd powinien być dla ludzi a nie odwrotnie!
~Ewa
2018-01-19 10:06:33
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 2
Glupota nie zna granic