Dzisiaj w filmowym paśmie Radia Wrocław Kultura

Krzysztof Majewski, Miłosława Bożek | Utworzono: 2018-02-02 14:40 | Zmodyfikowano: 2018-02-02 14:40
A|A|A

16.30:
Powraca Kinematograf Wrocławski. W drugim sezonie cyklu pokazów filmowych, spotkań z gośćmi specjalnymi oraz dyskusji, będziemy mieli szansę przyjrzeć się IKONOM – najważniejszym postaciom polskiego reżyserstwa filmowego, które zdecydowały się na wykorzystanie w swoich dziełach wrocławskich krajobrazów (m.in. Królikiewicz, Kieślowski, Morgenstern) oraz rozpoznawalnym (Ale nie tym najbardziej) wrocławskim obiektom architektonicznym. Opowiedzą i zaproszą: Lech Moliński oraz Natalia Romaszkan - organizatorzy.

17.00:
Lutowe Kino w Surowcu to jeden z najważniejszych filmów 2017 roku, idealny seans przed Walentynkami oraz comiesięczne spotkanie z najnowszymi krótkimi metrażami. Zobaczymy: „Safari" „Carol" „Deer Boy" i „Pustkowie". O filmach opowie Helena Mieszkowska - kuratorka cyklu.

17.20:
Czas na Walentynki. Kino, jak zawsze reaguje. Tym razem jednak może to być udany seans. Kinga Dębska po sukcesie filmu: "Moje córki krowy" jest nazwiskiem, które może zagwarantować sukces, wchodzącego jutro, na ekrany "Planu B". Opowie: reżyserka i aktorzy: Kinga Preis, Marcin Dorociński i Małgorzata Gorol.

17.40:
Od lat w Firleju działa Klub Realizatorów Filmowych, czyli stowarzyszenie filmowców - amatorów, tworzących i oglądających filmy niezależne. O nich porozmawiamy z członkiem KRF-u Danielem Fernandesem da Foneseca.

18.00:
Na koniec - serial. Porozmawiamy o "Star Trek: Discovery" i pierwszym odcinku... to nie pomyłka, serialu - "Botoks".

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama