Wyjazdowa przegrana siatkarek Impelu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-02-05 07:00

We wrocławskiej drużynie zabrakło atakującej Julii Szczurowskiej. Jej miejsce zajęła nominalna przyjmująca Ilona Gierak.

Początek meczu należał do Impelu. Zespół z Wrocławia prowadził 11:7, ale rywalki wkrótce doprowadziły do remisu, a pod koniec seta wyszły na prowadzenie 22:19. Zawodniczki trenera Marka Solarewicza doprowadziły do remisu 22:22, a w grze na przewagi, dzięki dobrej dyspozycji bloku triumfowały 27:25.

Druga partia też na początku przebiegała pod dyktando Impelu, który objął prowadzenie 11:5. Legionovia dzięki dobrej grze Małgorzaty Jasek i Alicji Grabki najpierw dogoniła Impel, następnie wyszła na prowadzenie 23:18 i wygrała tego seta 25:20.

W trzecim secie od początku dominowała Legionovia. W zespole Impelu widac było brak Szczurowskiej. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 10:4 i kontrolowały przebieg seta triumfując 25:21.

Podobnie przebiegała czwarta kwarta. Legionovia grała pewnie, a Impel popełniał mnóstwo błędów. Ostatecznie gospodynie wygrały tego seta 25:19 i cały mecz 3:1.

Legionovia - Impel Wrocław 3:1 (25:27, 25:20, 25:21, 25:19)

Legionovia: Jasek, Pacak, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Adamek (libero), Grabka, Bączyńska

Impel: Nichol, Murek, Trojan, Gałucha, Gierak, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Wołodko, Świętoń, Pancewicz (libero), Łozowska