Miła niespodzianka. Siatkarki Impelu pokonały BKS 3:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-02-11 21:19

Impel do zwycięstwa prowadził duet Anna Łozowska - Natalia Murek. Ta pierwsza została wybrana na MVP meczu, a druga zdobyła w nim 14 punktów. Siatkarki BKS popełniały natomiast błąd za błędem, łącznie notując ich 31.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 10:10. Potem zawodniczki Marka Solarewicza wrzuciły wyższy bieg i wygrały do 20. W ostatniej akcji zagrywkę przestrzeliła Olivia Różańska.

W drugiej partii wrocławianki prowadziły od początku do końca. Po jednym z ataków Natalii Murek było już 21:13. Ta część meczu skończyła się miażdżącą przewagą Impelu - 25:15.

Trzeci set zaczął się od niekorzystnego dla dolnośląskiego zespołu wyniku 1:4. Siatkarki gospodarzy jednak szybko doprowadziły do remisu, a potem wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca. Partia byłą wyrównana do stanu 16:16. W końcówce dwa asy serwisowe zanotowała Natalia Murek, a Weronika Wołodko punktowała blokiem i było 24:17 dla Impelu. Ostatni punkt w meczu to błąd bielszczanek i zawodniczki Marka Solarewicza mogły cieszyć się z kompletu punktów.

Impel Wrocław - BKS Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:15, 25:17)