RW Kultura: Genialna przyjaciółka, Krystyna Superstar, O robotach i wojnie w teatrze (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-02-15 09:30 | Zmodyfikowano: 2018-02-15 09:30

Gościmy w studiu Weronikę Szczawińską, reżyserkę, i Piotra Wawra jr., dramaturga spektaklu 'Genialna przyjaciółka', który w sobotę zadebiutuje na Scenie na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Jak udało im się zmieścić czterotomowy cykl głośnych powieści Eleny Ferrante w jednym przedstawieniu, co ich interesuje w tej adaptacji najmocniej?

Grzegorz Ćwiertniewicz, krytyk teatralny, i Dariusz Taraszkiewicz, aktor, reżyser, autor sztuk. Panowie mają nie tylko teatr w polu wspólnych zainteresowań, także piękną postać polskiego teatru i filmu - Krystynę Sienkiewicz. Grzegorz napisał biografię pani Krystyny. Dariusz aktorkę reżyserował, a teraz jako dyrektor rawickiego domu kultury organizuje festiwal jej pamięci dedykowany. Przypomnijmy, że 12 lutego minęła pierwsza rocznica śmierci Krystyny Sienkiewicz.

Teatr Grupa w osobach Zofii Schwinke i Kacpra Pilcha. Okazja? Premiera! Kiedy byli u nas poprzednim razem, rozmawialiśmy o spektaklu 'Utopia'. Teraz mają już nową sztukę: 'Jakoś to będzie. O robotach', w reżyserii Jana Hussakowskiego. Pierwsze wrocławskie prezentacje w Instytucie Grotowskiego (Sala Teatru Laboratorium), w środę i czwartek.

Spotkanie w sprawie najnowszej propozycji Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Prapremierowy 'Wróg' (wg książki Serge'a Blocha i Davide'a Caliego) to próba rozmowy z młodym widzem o wojnie. Reżyseruje Bartosz Kurowski, a w naszym wałbrzyskim studiu jest też dyrektor teatru Zbigniew Prażmowski.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.