Rosalie. , dub na skrzypce, kasety i sympatyczny trubadur z Teksasu na żywo

Marta Malinowska, Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-02-13 17:30 | Zmodyfikowano: 2018-02-13 17:30
A|A|A

Zaczęliśmy od rozmowy z Rosalie, której debiutancka płyta "Flashback" z biegu uznana została za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Wokalistka opowiedziała o tym jak powstawała, czym się kierowała stawiając na konkretnych producentów i ile komfortu daje twórcy współpraca z... dobrym menadżerem. Zastanowiłyśmy się też nad tym dlaczego zainteresowanie wokół polskiego r'n'b jest sezonowe.

Kolejnym gościem był Violinbwoy, czyli Wojciech Przysiężny. Rozmawialiśmy o zbieraniu doświadczenia muzycznego w Wielkiej Brytanii i wrocławskiej scenie dubowej oraz o tym skąd pomysł na łączenie skrzypiec z ciężkim bassem. Violinbwoy zagrał również mini koncert!

 

Po 17:30 odwiedziła nas 1/2 kolektywu K-HOLE Trax. Nadchodzi premiera ich najnowszego kasetowego wydawnictwa, z okazji której 9 marca w Das Lokalu zagra Legowelt.

Ostatnim gościem był Keegan McInroe, przesympatyczny trubadur z Teksasu, który za pomocą głosu i swej gitary opowiada historie utkane z mieszanki folku, pierwotnego bluesa oraz starego country. Zakończyliśmy więc poruszającym występem na żywo, a towarzyszył mu Piotrek Radio.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama