Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-19, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-02-13 12:05 | Zmodyfikowano: 2018-02-14 14:27
A|A|A

Zaczniemy od galerii Miejsce Przy Miejscu 14. W środowy wieczór będziecie mogli wybrać się tam na wernisaż wystawy Tadeusza Chudego. "Kinky" to opowieść o otwieraniu się, poddawaniu się, odczuwaniu i przyjmowaniu bodźców. Z autorem zdjęć spotkamy się chwilę po 16:00.

Dla korporacji takich jak Google, Facebook czy Amazon, niemal każdy z nas jest rejestrem kwantyfikowanym przez niewidzialną armię wyspecjalizowanych algorytmów. W okół tego zagadnienia powstały prace kilkunastu artystów, które oglądać można na nowej wystawie w BWA Studio. O "Strategiach Niewidzialności" po 16:30 mówił będzie Romuald Demidenko.

W piątek w mia Art Gallery rozpoczyna się "Tyszkiewicz'18. wystawa grafiki". W galerii, oprócz serii najlepszych grafik, pokazanych zostanie kilkanaście pełnych rozmachu, świetnego rysunku i poetycznych lub strasznych wizji, ogromnych brytów cynkowo-tytanowych, zwanych przez artystę Cordami. Przed 17:00 spotkamy się z Przemysławem Tyszkiewiczem, Magdaleną Szafkowska i Magdaleną Mielnicką.

"Love, Sex & Rock'n Roll" to tytuł i zarazem kwintesencja tego co artyści prezentują na pierwszej w 2018 roku wystawie zorganizowanej przez Galerię Versus. Z rockową energią i szaleństwem, seksowną czerwienią, różem na policzkach i subtelnościami miłosnych uniesień opowiadają o różnych obliczach miłości, namiętności, uczuć. W temat, po 17:40 wprowadzi nas Pati Dubiel.

"Wieloletni i bogaty dorobek artystyczny twórców zaproszonych do udziału w "Autonomiach Ujawnionych" jest w przypadku każdego z nich szczególnym fragmentem ujawnionej wolności. Jest tym samym autonomią osobistych afektów i refleksji dotyczących siebie i świata". O nowej wystawie w wałbrzyskiej Starej Kopalni po 18:15 opowiedzą Zdzisław Nitka, Radek Ślany i Andrzej Mazur

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama