Kierowcy-ratownicy w legnickich autobusach

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2018-02-15 09:45 | Zmodyfikowano: 2018-02-15 09:12
A|A|A

fot. www.mpk.legnica.pl

- Wszystko zaczęło się od naklejek, które dwa lata temu pojawiły się w naszych pojazdach - wyjaśnia Mirosław Serafin, kierownik działu przewozów. - Na pomysł wpadło szefostwo firmy, instalując w autobusach instrukcje pierwszej pomocy. Już w wielu przypadkach została ona wykorzystana przez pasażerów bądź kierowców. Każdy z naszych kierowców jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy i kilka takich przypadków miało miejsce.

Zdzisław Bakinowski, dyrektor firmy uważa to za świetną inwestycję, bo w ciągu dwóch lat taka wiedza przydała się już wiele razy. Jeden z kierowców - żeby uratować mężczyznę leżącego na przystanku - musiał nawet zapanować nad tłumem pasażerów.

- Pan był faktycznie w stanie upojenia alkoholowego i miał rozbity nos. Stwierdziłem u niego puls, oddycha, zabezpieczyłem jego ciało. Jest to naprawdę trudne, bo pasażerowie posiadają bilety i chcą, abym kontynuował jazdę, bo spieszyli się do domów z pracy, z zakupów itd. - relacjonuje Bogusław, kierowca z dwunastoletnim stażem

Pracownicy legnickiego MPK podkreślają również znaczenie porozklejanych w autobusach instrukcji udzielania pierwszej pomocy. Chodzi o ty, by pasażerowie w czasie podróży mogli się uczyć z piktogramów jak skutecznie ratować życie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama