Kultura DAB+Literatura: Jakub Żulczyk i Rafał Różewicz [SŁUCHA 16:00-19:00]

Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel | Utworzono: 2018-02-15 15:20

Jakub Żulczyk o byciu pisarzem, Rafał Różewicz o pop-poezji oraz nowości wydawnicze Kolegium Europy Wschodniej i historie postaci ważnych dla Wrocławia w Radiu Wrocław Kultura!

Najnowsze wydanie audycji literackiej w Radiu Wrocław Kultura zaczniemy o g. 16.00 od przeglądu bieżących informacji z rynku książki. Już kilkanaście minut później nasze studio odwiedzi Jakub Żulczyk, autor m.in. „Radia Armagedon", „Ślepnąć od świateł" czy „Wzgórza psów" i scenarzysta serialu „Belfer". Po rozmowie z nami, pisarz uda się do wrocławskiego Klubu Proza, gdzie będzie bohaterem kolejnego spotkania w ramach cyklu „Trzy czwarte" (spotkanie prowadzi Irek Grin, start o g. 19.00).

O g. 17.00 porozmawiamy z Ewą Kobel – kulturoznawcą, historykiem, autorką premierowej książki, pt. "Lista obecności czyli 700 postaci związanych z dawnym i współczesnym Wrocławiem", w której znajdziemy m.in. biogramy świętych, duchownych, głów koronowanych i książęcych, ale też postaci przełomów historycznych, artystów, sportowców i ludzi nauki, także pionierów wielu dziedzin w powojennym już Wrocławiu.

O g. 17.45 będziemy gościć Andrzeja Dąbrowskiego – prezesa Fundacji Kolegium Europy Wschodniej oraz Laurynasa Vaičiūnasa, dyrektora wydawnictwa KEW. Nasi goście będą wspominać zmarłego niedawno prof. Myrosława Popowycza, ukraińskiego intelektualistę, autora m.in. „Zarysu historii kultury Ukrainy", który był kilkakrotnie gościem Kolegium Europy Wschodniej. Porozmawiamy także o planach fundacji na rok 2018 oraz o nowościach wydawniczych KEW.

Kilkanaście minut po g. 18.00 w studiu pojawi się Rafał Różewicz – poeta, redaktor, którego teksty ukazywały się m.in. w Odrze, Arteriach, Cegle, czy Zeszytach Poetyckich. Laureat wielu poetyckich wyróżnień, nominowany do Nagrody Poetyckiej Silesius za tom poetycki „Product placement" oraz dwukrotnie do Nagrody Kulturalnej wARTo (m.in. za tom „Państwo przodem" z 2016 roku). Tematem naszej rozmowy będzie mocno dyskutowana w środowisku poetyckim, zdobywająca rosnącą popularność pop-poezja, czyli poezja dla mas.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.