Aplikacja BLISKO ma pomagać w kontaktach z policją

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2018-02-15 18:12 | Zmodyfikowano: 2018-02-15 18:12
Aplikacja BLISKO ma pomagać w kontaktach z policją - fot. dolnoslaskapolicja.gov.pl
fot. dolnoslaskapolicja.gov.pl

To mogą być ostrzeżenia drogowe czy ważne komunikaty dotyczące bezpieczeństwa w regionie. Każdy kto zechce skorzystać z tego narzędzia będzie mógł wybrać informacje, które mogą być dla niego przydatne - tłumaczy Zbigniew Guzinski z samorządowego informatora SMS.

- Ja nie chcę wchodzić na stronę, ja nie chcę grzebać w prasie, ja chciałbym, żeby ta informacja dotarła do mnie. Ja również chcę mieć wpływ na to jakie informacje będą do mnie docierać, czyli ja chcę mieć dostęp nie do "ble, ble, ble, wszystko" tylko chcę mieć dostęp do rzeczy, które naprawdę mnie interesują.

- Ta aplikacja daje ogromne możliwości policji dolnośląskiej w szybkim komunikowaniu się z mieszkańcami kiedy jest jakieś zagrożenie lub utrudnienia. Oczywiście od samego początku kładziemy nacisk na to, żebyśmy tą aplikacją nie utrudniali życia, a pomagali. Przede wszystkim jako odbiorcy tych informacji wybieramy sobie miejscowość w której mieszkamy czy która nas interesuje bo na przykład jedziemy tam na urlop - mówi rzecznik dolnośląskiej komendy Paweł Petrykowski.

Z aplikacji Blisko korzysta pół tysiąca miast i gmin w Polsce, po raz pierwszy na taką formę komunikacji zdecydowała się policja.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.