To najlepsi sportowcy wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego

| Utworzono: 2018-02-16 14:14 | Zmodyfikowano: 2018-02-16 14:14
A|A|A

Na Stadionie Olimpijskim odbyła się uroczysta Gala i ogłoszenie wyników XXV Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego Sportowca i Trenera Akademii Wychowania Fizycznego i Klubu Sportowego AZS-AWF we Wrocławiu w 2017 roku. Na najlepszych zawodników wybrano Rafała Omelkę, Agatę Ozdobę-Błach, Joannę Linkiewicz, Michała Bąbosa i Filipa Broniszewskiego. Najlepszymi trenerami zostali Jacek Skrzypiński, dr Wiesław Błach i Marek Rożej. Z osiągnięć dumny jest rektor uczelni dr hab. Andrzej Rokita:

- Pokazaliśmy naszych najlepszych sportowców i trenerów. To nie tylko nasze bogactwo, ale też bogactwo całej Polski. 

To dla uczelni niezwykle ważne wydarzenie mówiła dr Agnieszka Pisula - Lewandowska, prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego AWF we Wrocławiu. - Takie akcje jednoczą całe społeczeństwo akademickie. Jesteśmy razem, klub AZS AWF ma siedzibę u nas od 25 lat i mam nadzieję, że tak będziemy działać przez kolejne tyle. 

Nagrody odebrali nie tylko najlepsi sportowcy 2017 roku. Przyznano również wyróżnienia zawodnikom i trenerom dwudziestopięciolecia AWF. Okolicznościowe dyplomy trafiły m.in. do Tomasza Motyki, Urszuli Włodarczyk, Rafała Kubackiego i Adama Medyńskiego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama