Marszałek senior Kornel Morawiecki apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-02-19 17:49 | Zmodyfikowano: 2018-02-19 17:49
Marszałek senior Kornel Morawiecki apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego - fot. Andrzej Owczarek
fot. Andrzej Owczarek

- Zasadą powinno być, że co najmniej 10 procent mieszkań wybudowanych w ramach tego programu trafiałoby właśnie do niepełnosprawnych - mówił dziś we Wrocławiu Kornel Morawiecki

Na konferencji poruszono także inne problemy osób niepełnosprawnych w Polsce, między innymi sprawę skromnych rent socjalnych, czy niskich zasiłków pielęgnacyjnych, a także utrudnionego dostępu do leczenia, mówi Mariola Mazurek-Pawełek z organizacji Niepełnosprawni Stabłowice i Przyjaciele we Wrocławiu:

Ministerstwo Rodziny od maja ub. roku prowadzi konsultacje nad projektem ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Radna z Jelcza Laskowic, Krystyna Dekret dodaje także, że z ogromnymi problemami borykają się też młode małżeństwa, którym rodzi się niepełnosprawne dziecko:

W ramach kampanii Pomagamy i Zmieniamy, swoje uwagi, pomysły i problemy z jakimi borykają się niepełnosprawni, można składać w biurze poselskim Kornela Morawieckiego droga mailową, pocztową, telefoniczną lub osobiście. Akcja będzie trwała przez kolejne dwa miesiące.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.