RW Kultura: Odd i Luna w lalkach, Improkracja rządzi, nowa wystawa w Ossolineum, jubileusz Entropii (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-02-22 10:20 | Zmodyfikowano: 2018-02-22 10:20

Pierwsi goście dziś to twórcy premierowego przedstawienia Wrocławskiego Teatru Lalek pt. 'Odd i Luna' (Scena Kameralna, od 24.02). Reżyser Przemysław Jaszczak i aktor Michał Szostak opowiedzą o wartości historii opisanych w książkach Lisy Aisato i swoim spektaklu łączącym dwie różne opowieści: o dorastaniu, tęsknocie, inności...

Bogdan Michalewski i Teatr na Bruku, a raczej m.in. na wrocławskim Ołtaszynie. Odbywają się tutaj co poniedziałek bezpłatne warsztaty teatralne, dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

Przypomina o sobie Improkracja, najbardziej doświadczony w swej dziedzinie teatr improwizacji we Wrocławiu, od pewnego czasu na stałe występujący w przestrzeni klubu Vertigo. Michał Gruz przybliża najnowszy repertuar.

Emitowany równolegle w Radiu Wrocław Kultura i Radiu Wrocław Wieczór z Kulturą zaczyna się o 20:05. Dzisiejsza audycję dzielimy na dwie części. Na początek lwowska pełnomocniczka Ossolineum Wiktoria Malicka o otwieranej w środę wystawie 'Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia':

A potem Alicja i Mariusz Jodkowie, prowadzący od 30 lat wrocławską Galerię Entropia. Jubileusz przed nami, więc okazja do sentymentów.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.